Nowy plac zabaw już jest! Zobacz zdjęcia!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowy plac zabaw już jest! Zobacz zdjęcia!

Zapowiadana pod koniec lutego budowa nowego placu zabaw dobiegła już końca. Od kilku dni nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych paczkowian jest już dostępne i cieszy się sporą popularnością.

- Tu jest super! Przychodzę z mamą prawie codziennie, a wczoraj byłem z kolegami i się huśtaliśmy. A najbardziej fajny jest ten zamek na środku! - opowiada z przejęciem Patryk, który dziś znów odwiedził nowy plac zabaw przy ulicy Mickiewicza. Obiekt został zaaranżowany na terenie zieleni miejskiej naprzeciwko siedziby Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Przed laty w tym miejscu funkcjonowała miejska strzelnica sportowa.

Wybrana lokalizacja sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem domów wielorodzinnych oraz kilkunastoma posesjami jednorodzinnymi i popularnym wśród turystów hotelem. Położenie to jest wyjątkowo atrakcyjne, tym bardziej, że wielu najmłodszych z tej części Paczkowa nie miało do tej pory możliwości korzystania z placu zabaw. Już teraz rodzicie i ich pociechy chętnie odwiedzają nowe miejsce, które prezentuje się bardzo pozytywnie.

Główną atrakcją placu są dwa rozbudowane zestawy zabawowe, które składają się z kilku drewnianych wież, pomostów, drabinek, zjeżdżalni, przeplotni, trapów i pochylni. Zainstalowano też kilka bujaków sprężynowych, ławki ogrodowe, podwójne i równoważne huśtawki oraz sprawnościowy "plaster miodu". W sumie do dyspozycji dzieciaków jest ponad 30 elementów zabawowych - coś dla siebie znajdzie tu cała gromada maluchów. Warto podkreślić, że wyposażenie placu spełnia wszelkie normy i wymogi bezpieczeństwa - drewniane części zabawek posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, dlatego rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy.

- Trzeba przyznać, że pomysł z wybudowaniem tu placu zabaw był bardzo dobry, bo tu u nas w okolicy brakowało takiego miejsca. Jest dużo zabawek, teren jest rozległy, dzieciaki mają się gdzie wyszaleć. Podoba mi się też, że podłoże wykonane jest z piasku, bo jak mój mały się przewróci, to przynajmniej się nie pokaleczy - cieszy się pani Renata, która już teraz zapowiada, że będzie z synem często odwiedzać to miejsce. - Warto byłoby jednak ogrodzić ten teren, wtedy będzie bezpieczniej - zauważa pan Tomek. Władze Paczkowa planują w przyszłości otoczyć teren placu specjalnym ogrodzeniem - być może uda się to jeszcze w tym roku. Wkrótce pojawią się też kosze na śmieci.

Przypomnijmy, że inwestycja została zrealizowana dzięki kolejnej unijnej dotacji dla Gminy Paczków, o czym informuje specjalna drewniana tablica przed wejściem na teren placu. Przygotowany przez władze Paczkowa wniosek o dofinansowanie został pozytywnie oceniony przez organ decyzyjny Lokalnej Grupy Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór", dzięki czemu zakwalifikował się do dalszych procedur. Kolejne etapy oceny dokumentacja również przeszła pomyślnie, dlatego udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wyniosła ponad 51 tys. zł, z czego dokładnie 25 tys. zł pochodzić będzie z unijnego budżetu - paczkowski samorząd dołożył z własnego budżetu ok. 26 tys. zł. 


Otwórz