Nyskie gobeliny zawitały do Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nyskie gobeliny zawitały do Paczkowa

Paczkowski Dom Plastyka szykuje w tym tygodniu wernisaż kolejnej ciekawej wystawy. Tym razem otwarta zostanie ekspozycja gobelinów, które przygotowały artystki zrzeszone w nyskim Ognisku Artystycznym. 

Prezentowana wystawa to gobeliny czterech autorek - Danuty Gruszki, Lucyny Ruppert, Janiny Skibińskiej i Heleny Czuluk. Od wielu lat panie łączy pasja tworzenia tradycyjną techniką tkania ręcznego. Ta oryginalna, a dziś często zapomniana lub nieznana technika jest szczególnie wartościową i piękną, wciąż budzącą zachwyt odbiorcy.

Tworzenie tą techniką wymaga od autorek nie tylko niezbędnego talentu, ale również dużej dyscypliny, cierpliwości i wrażliwości artystycznej. Gobeliny Danuty Gruszki, Janiny Skibińskiej i Lucyny Ruppert to indywidualne i czytelne interpretacje przyrody, wykonane wełnianą nicią. Helena Czuluk prezentuje prace sizalowe, bardzo osobiste abstrakcje w zaskakujących i oryginalnych kolorach.

Odwiedzający wystawę będą mieć także przyjemność przyjrzenia się sztuce koronkarskiej Lucyny Ruppert, w której artystka rozmiłowana jest od wielu lat i którą wykonuje z mistrzowską precyzją i artyzmem.

Wernisaż wystawy, która w galerii paczkowskiego Domu Plastyka (ul. Rynek 20) będzie dostępna do 1 czerwca 2012 roku, zaplanowano na najbliższy piątek 11 maja na godz.17:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu!

Otwórz