Kolejna muzealna noc w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejna muzealna noc w Paczkowie

Już w piątek 18 maja paczkowskie Muzeum Gazownictwa po raz kolejny przyłączy się do międzynarodowej Nocy Muzeów, otwierając w godzinach wieczornych swoje bramy przed turystami i "nocnymi markami".

To już trzecia odsłona tego ciekawego nocnego przedsięwzięcia muzealnego w naszym mieście. Paczkowskie Muzeum Gazownictwa po raz pierwszy dołączyło do majowej Nocy Muzeów w 2010 roku. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, kiedy to w ciągu kilku godzin obiekt odwiedziło w sumie ponad 500 osób, władze gazowego skansenu zdecydowały się kontynuować tradycję nocnego zwiedzania swoich prezentacji.

Przypomnijmy, że Noc Muzeów jest imprezą kulturalną, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji w wybranym dniu w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje. Obecnie tę imprezę organizuje ponad 120 miast Europy. W Polsce Noc Muzeów zagościła po raz pierwszy w 2003 roku. Dziś bierze w niej udział kilkadziesiąt obiektów muzealnych z terenu całego kraju, na czele z czołowymi muzeami w Warszawie (np. Państwowe Muzeum Archeologiczne), Krakowie (np. Muzeum Zamku Wawel), Wrocławiu (np. Arsenał), Łodzi (np. Centralne Muzeum Włókiennictwa) czy Poznaniu (np. Muzeum Komunikacji Miejskiej).

W tym zacnym gronie znów nie zabraknie Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, które jest zdecydowanie jedną z najcenniejszych wizytówek turystycznych Opolszczyzny. Obiekt prezentuje nowoczesną, dynamiczną i różnorodną prezentację, która znakomicie oddaje tempo zmian, szybkość technologicznego rozwoju i ewolucję przemysłu gazowniczego w Polsce i na świecie. Ekspozycja paczkowskiego Muzeum jest jedną z największych tego typu w Europie - składa się na nią ponad 3000 eksponatów, które prezentowane są w salach wystawowych i ekspozycjach plenerowych o łącznej powierzchni ponad 1000 m2.

W piątek 18 maja 2012 roku Muzeum Gazownictwa zaprasza w godzinach od 19.00 do 0.00 na kolejną nocną podróż po swoich obiektach w pięknie oświetlonej - oczywiście lampami gazowymi - scenerii. W programie Nocy w Muzeum Gazownictwa zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (wejścia co godzinę od godz. 19.00, ostatnie wejście o 23:00) oraz projekcja filmowa o godz. 21:00. Wstęp wolny. O szczegółach poczytać można na stronie internetowej www.muzeumgazownictwa.pl.

Zapraszamy serdecznie do Paczkowa, a w imieniu Muzeum Gazownictwa na majową Noc Muzeów.

Kontakt: Muzeum Gazownictwa - 48-370 Paczków, ul. Pocztowa 6, tel. (77) 431 68 34, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Otwórz