Wielkanoc jak malowana - wystawa młodych artystów w Domu Plastyka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkanoc jak malowana - wystawa młodych artystów w Domu Plastyka

Ognisko Artystyczne w Paczkowie serdecznie zaprasza do swojej siedziby - Domu Plastyka - na wernisaż wystawy pokonkursowej powiatowego konkursu plastycznego "Tradycje wielkanocne" Paczków 2012.

Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, oraz uwrażliwienie ich na tradycje wielkanocne. Konkurs rozgrywał się w pięciu kategoriach wiekowych - uczestniczyli w nim młodzi artyści w wieku od 5 do 19 lat. Rywalizacja cieszyła się sporym wzięciem - na konkurs wpłynęło przeszło 450 prac przygotowanych w różnych technikach plastycznych. 

Już jutro - w czwartek 19 kwietnia o godz. 17:00 w paczkowskim Domu Plastyka (ul. Rynek 20) - odbędzie się wernisaż ekspozycji połączony z uroczystym podsumowaniem konkursu oraz rozdaniem nagród i dyplomów dla jego zwycięzców.

Pokonkursową wystawę prac, której organizatorami są Starostwo Powiatowe oraz Ognisko Artystyczne w Nysie / filia Paczków, będzie można oglądać w galerii Domu Plastyka do 7 maja 2012 roku. Serdecznie zapraszamy do oglądania wielkanocnych dzieł dzieci i młodzieży z całego powiatu nyskiego.

Otwórz