PCK zbiera odzież dla potrzebujących

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności PCK zbiera odzież dla potrzebujących

Już w najbliższy wtorek 17 kwietnia Polski Czerwony Krzyż organizuje w Paczkowie zbiórkę odzieży i innych tekstyliów, które zostaną przekazane osobom potrzebującym.

Jak pomóc? Wystarczy spakować wszelkiego rodzaju odzież (koszule, spodnie, swetry, kurtki, płaszcze, t-shirty itd.), powiązane parami buty, bieliznę, ręczniki, koce, pościel lub pierzyny i poduszki do odpowiedniej wielkości worków foliowych, solidnie je zawiązać i wystawić przed swój dom. W dniu zbiórki na ulicach naszego miasta wielokrotnie przejeżdżać będą specjalnie oznakowane samochody, do których pracownicy PCK będą zbierać wystawione rzeczy.

Akcja odbędzie się we wtorek 17 kwietnia w godz. od 10:00 do 13:00. Pozyskana w ten sposób odzież zostanie przeznaczona dla osób potrzebujących, a nadwyżki zostaną odsprzedane. Środki finansowe z ich sprzedaży również przekazane będą na pomoc charytatywną, a dokładniej na działania realizowane przez Polski Czerwony Krzyż.

Jeśli w Państwa szafach czy piwnicach zalegają nieużywane, a wciąż nadające się do użytku ubrania, warto poświęcić chwilę na ich spakowanie i przekazanie ich potrzebującym. Zachęcamy do przejrzenia garderoby i udziału w zbiórce PCK - ulubione przed laty jeansy, przymałe koszule i swetry czy niemodne już kurtki mogą bardzo przydać się komuś, kogo na zakup nowych ubrań zwyczajnie nie stać. 

Dodatkowe informacje na informacje na temat zbiórki PCK uzyskać można pod numerem tel. 604 398 402.

Uwaga! Organizatorzy akcji nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione np. w kieszeniach przekazywanych ubrań.

Otwórz