Młodzież z PCK niesie wielkanocną pomoc

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzież z PCK niesie wielkanocną pomoc

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Święta Wielkanocne. Wielu z nas spędzi je z naszymi rodzinami przy suto zastawionych stołach, pełnych pysznych potraw i tradycyjnych smakołyków. Niestety, nie wszyscy mają taką okazję.

Jak co roku przed Wielkanocą pomocną dłoń do osób potrzebujących, których sytuacja finansowa często nie pozwala na zakup nawet najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, wyciągnął Zarząd Rejonowy PCK Otmuchów / Paczków. Placówka ta od wielu lat prowadzi różnorodne działania celem pozyskania pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Ostatnie dni upłynęły pod hasłem "Wielkanoc z PCK".

Do tej dobroczynnej akcji aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK Publicznego Gimnazjum w Paczkowie organizując zbiórki w trzech paczkowskich marketach: EKO, Biedronka oraz Delikatesy Centrum. W ostatni weekend marca młodzi wolontariusze pod opieką pani Bożeny Burzyńskiej przeprowadzili serię kwest pod nazwą "Aby każdy miał radosne Święta". Ogółem uczniowie zebrali do puszek 687,56 zł. Udało się też zgromadzić sporo artykułów spożywczych o łącznej wartości ok. 1000 zł.

Dzięki wolontariuszom i darczyńcom 28 rodzin będzie mogło godnie i uroczyście spędzić Święta Wielkanocne. Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom zaangażowanych placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Paczków, którzy po raz kolejny nie odmówili pomocy potrzebującym. To Wy podarowaliście odrobinę radości tym, dla których okres świąt jest często czasem troski. 

Otwórz