Do Paczkowa przyjeżdża Kabaret Skeczów Męczących!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Do Paczkowa przyjeżdża Kabaret Skeczów Męczących!

Już pod koniec kwietnia do Paczkowa zjedzie kolejna formacja ze ścisłej krajowej czołówki kabaretowej. Po zeszłorocznych wizytach Neo-Nówki i Paranienormalnych, teraz pora na Kabaret Skeczów Męczących, czyli laureata nagrody Złota Irena 2011 w kategorii "najlepszy polski kabaret". 

Kabaret Skeczów Męczących powstał na początku roku 2003 w Kielcach. Grupa uformowała się na potrzeby eliminacji do Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Start na FAMIE okazał się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę". W eliminacjach ich debiutancki program został doceniony przez jury, a sam udział w przeglądzie okazał się przełomowy - KSM otrzymał Nagrodę Laureata, konsekwencją czego była pierwsza realizacja telewizyjna kabaretu. Kolejne lata wypełniły starty na niezliczonych przeglądach kabaretowych różnej rangi, m.in. na Festiwalu PAKA. Z większości z tych imprez KSM wracał bogatszy o różne nagrody, dlatego popularność rosła z dnia na dzień.

Dziś Kabaret Skeczów Męczących tworzy męski kwartet w składzie: Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz i Michał Tercz. Formacja regularnie występuje w emitowanym na Polsacie programie "Piotr Bałtroczyk zaprasza", brała też udział w organizowanej przez TVP2 Kabaretowej Lidze Mistrzów, w której KSM stoczył pojedynek z Kabaretem Młodych Panów.
W 2009 roku grupa doczekała się pierwszego w swojej historii całościowego programu zaprezentowanego w telewizyjnej "Dwójce". Niedługo potem popularni "Męczący" pokonali w półfinale Kabaretowej Ligi Mistrzów kabaret Łowcy.B i dotarli do wielkiego finału tej telewizyjnej zabawy, gdzie ulegli znanym już w Paczkowie Paranienormalnym z Jeleniej Góry.
KSM prowadził też własne telewizyjne show pt. "Kabaretożercy" na TVP2, w którym prawdziwą furorę robił Kłak - średnio rozgarnięty adept dziennikarstwa przeprowadzający kontrowersyjne wywiady z polskimi celebrytami.

Do Paczkowa grupa przyjeżdża ze swoim najnowszym programem, czyli "Śmiechosteronem". Kabareciarze z Kielc kolejny raz wykorzystali w nim wcześniejsze postacie (m.in. Śrubę i Pana Jacka), ale kwintesencją programu są nowe skecze. Kabaret Skeczów Męczących zdecydowanie jest grupą jednych z najlepszych w naszym kraju specjalistów od rozbawiania publiczności, dlatego warto pojawić się w piątek 27 kwietnia 2012 roku o godz. 17:00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Wstęp 30 zł. Bilety do nabycia w biurze OKiR. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Otwórz