Kolejne bezcenne 12 litrów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne bezcenne 12 litrów

We wtorek 20 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Paczkowie, już po raz kolejny, odbyła się akcja poboru krwi.

Zorganizowało ją Szkolne Koło PCK, paczkowski oddział Klubu Honorowego Dawcy Krwi oraz Stowarzyszenie KREWmaNIACY. Pobór odbył się w ramach ogólnopolskiego konkursu PCK "Młoda krew ratuje życie", w którym nasza szkoła średnia ma duże osiągnięcia.

Przypomnijmy, że celem tej rywalizacji jest wyłonienie placówek oświatowych, które przejawiają największą aktywność w działalności krwiodawczej. Kilka lat temu ZS Paczków zajął pierwsze miejsce, później czwarte miejsce na Opolszczyźnie (na 24 sklasyfikowane szkoły). W ostatniej edycji tego międzyszkolnego turnieju - w roku szkolnym 2010/2011 - paczkowska placówka zajęła II miejsce w województwie w kategorii "Promocja honorowego krwiodawstwa".

W wyniku marcowej akcji, 28 dawców oddało 12,6 litra krwi. Dziesięcioro z nich to odważni uczniowie paczkowskiego liceum, z których sześcioro oddało krew kolejny już raz. Wśród osób, które oddały krew rozlosowano bilet na tradycyjną pielgrzymkę krwiodawców do Częstochowy, która w tym roku odbędzie się 26 maja.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, tym najmłodszym i tym troszkę starszym za cudowny dar życia dla innych.

Otwórz