Co słychać w PSP Kamienica?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Co słychać w PSP Kamienica?

Bardzo dobre wieści napływają ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy, której uczniowie osiągnęli ostatnio dwa spore sukcesy na wojewódzkim poziomie.

Pod koniec lutego dwaj podopieczni kamienickiej podstawówki - Miłosz Rewekant i Michał Siwek - wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Tematem przewodnim konkursu był "Złoty Wiek" w historii i kulturze polskiej. W konkursie składającym się z dwóch części chłopcy z Kamienicy zdobyli 85 % możliwych punktów i dzięki temu zdobyli tytuły laureatów. Tym samym Michał i Miłosz znaleźli się wśród 9 najlepszych historyków szkół podstawowych województwa opolskiego!

Niedługo później - dokładnie w środę 7 marca - szkoła doczekała się kolejnego wojewódzkiego sukcesu, tym razem sportowego. Drużyna z Kamienicy, która wzięła udział w Turnieju Eliminacyjnym LZS w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt, zajęła I miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego. Dziewczynki rozprawiły się bezlitośnie z wszystkimi rywalkami i z kompletem zwycięstw przeszły do kolejnego etapu. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna PSP Komprachcice, a trzecie i czwarte zajęły kolejno ZSP Korfantów oraz PSP Zębowice.
Drużyna PSP Kamienica wystąpiła w składzie: Karolina Kupczak, Julia Kalfas, Ilona Nocoń, Klaudia Bilewicz, Karolina Tetłak, Brygida Bogacz, Karolina Napieracz, Anna Polcyn, Adrianna Sieprawska.

Komplet wyników:
PSP Komprachcice - PSP Zębowice 2:1
PSP Kamienica - ZSP Korfantów 7:1
PSP Zębowice - ZSP Korfantów 2:4
PSP Komprachcice - PSP Kamienica 1:4
PSP Zębowice - PSP Kamienica 2:14
ZSP Korfantów - PSP Komprachcice 1:3

Uczniom PSP Kamienica serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy!

Otwórz