W Paczkowie powstanie nowy plac zabaw!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W Paczkowie powstanie nowy plac zabaw!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich małych paczkowian. Już w tym roku w naszym mieście przy ulicy Mickiewicza powstanie całkiem nowy plac zabaw. Inwestycja, z której na pewno ucieszą się dzieci i ich rodzice, zostanie zrealizowana dzięki kolejnej unijnej dotacji dla Gminy Paczków.

Nowe miejsce rekreacji dla naszych małych mieszkańców zostanie zaaranżowane na terenie zieleni miejskiej naprzeciwko siedziby Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Przed laty w tym miejscu funkcjonowała miejska strzelnica sportowa. Grunt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla domów wielorodzinnych oraz kilkunastu posesji jednorodzinnych. Jego położenie jest wyjątkowo atrakcyjne, tym bardziej, że wielu najmłodszych z tej części Paczkowa nie ma możliwości korzystania z placu zabaw. Jest zatem nadzieja, że miejsce to będzie cieszyć się wśród dzieci sporą popularnością.

Przygotowany przez władze Paczkowa wniosek o dofinansowanie został pozytywnie oceniony przez organ decyzyjny Lokalnej Grupy Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór", dzięki czemu zakwalifikował się do dalszych procedur. Kolejne etapy oceny dokumentacja również przeszła pomyślnie, dlatego w środę 29 lutego Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski i Skarbnik Dariusz Wąsiak podpisali w Opolu umowę dotacyjną. Oznacza to, że realizacja zadania jest już przesądzona. Umożliwi ją dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, a dokładnie z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi ponad 51 tys. zł, z czego dokładnie 25 tys. zł pochodzić będzie z unijnego budżetu. 

Głównymi atrakcjami placu będą dwa rozbudowane zestawy zabawowe, które będą składać się z kilku drewnianych wież, pomostów, drabinek, zjeżdżalni, przeplotni, trapów i pochylni. Nie zabraknie też bujaków sprężynowych, ławek ogrodowych, podwójnych i równoważnych huśtawek oraz sprawnościowego "plastra miodu". W sumie do dyspozycji dzieciaków będzie ponad 30 elementów zabawowych - coś dla siebie znajdzie tu cała gromada maluchów. Warto podkreślić, że wyposażenie placu będzie spełniać wszelkie normy i wymogi bezpieczeństwa - drewniane części zabawek będą posiadały wszelkie niezbędne certyfikaty, dlatego rodzice będą mogli być spokojni o swoje pociechy. Realizacja inwestycji powinna ruszyć już wiosną tego roku. 

 

Otwórz