Rusza sekcja szachowa - zapraszamy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rusza sekcja szachowa - zapraszamy!

Paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji szykuje prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników gry w szachy - już w tym miesiącu w naszym mieście uruchomiona zostanie sekcja szachowa.

Gra w szachy pochodzi z Indii, gdzie powstała w trzecim ćwierćwieczu VI wieku naszej ery. Wkrótce dotarła do Persji, a po podbiciu jej przez Arabów rozprzestrzeniła się na inne kraje. Do Polski gra trafiła w XII wieku, za panowania Bolesława Krzywoustego. Umiejętność gry w szachy uznawana była za zaletę i zyskała sobie wysoką rangę na dworze królewskim. W Europie szczególny rozkwit szachów rozpoczął się w XVI wieku.

Ta niezwykła rozrywka jest znakomitą szkołą kształtującą sposób myślenia i charakter młodych ludzi, którzy w dorosłym życiu podejmować będą odpowiedzialne i złożone decyzje. Zrealizowanie zwycięskiej taktyki szachowej wymaga zarówno odważnych działań ofensywnych, jak i przemyślanej linii obrony. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie szachy są najlepszą metodą nauki logicznego myślenia, układania strategii, analizowania sytuacji oraz podejmowania przemyślanych decyzji.

OKiR zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach sekcji szachowej. Wszystkich chętnych do regularnego rozgrywania partii szachowych, jak i do pogłębiania swojej wiedzy na temat tej "królewskiej gry" zachęcamy do udziału w inauguracyjnym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się już w piątek 24 lutego 2012 roku o godz. 18:00 w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). Więcej informacji pod tel. (77) 431 62 32. 

Otwórz