Śniegu przybywa - zasypane drogi, chodniki i dachy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Śniegu przybywa - zasypane drogi, chodniki i dachy

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, na Opolszczyźnie przeżywamy właśnie kolejne solidne uderzenie zimy.

Już teraz śniegu jest całkiem sporo i wciąż go przybywa. Drogi i chodniki przykryła kilkucentymetrowa warstwa białego puchu, przez co spore trudności z poruszaniem się mają kierowcy i piesi. Warunki atmosferyczne zmuszają do zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi, dlatego apelujemy o jej zachowanie. Na śliskich chodnikach nie trudno o bolesne upadki, a o wzmożonym ryzyku samochodowych poślizgów wspominać raczej nie musimy. 

Po drogach regularnie krążą pługi, które na bieżąco odśnieżają trakty komunikacyjne w naszej gminie - na chwilę obecną wszystkie gminne drogi są przejezdne. Oczyszczane są również chodniki i parkingi. Wykaz dróg, za których odśnieżanie odpowiada Gmina Paczków, znaleźć można tutaj. Zgłoszenia o zawianych lub zasypanych ulicach zgłaszać można nud numerem tel. (77) 431 67 91 wew. 114.

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne przypominamy wszystkim właścicielom, zarządcom i użytkownikom obiektów budowlanych o obowiązku prowadzenia nadzoru nad utrzymaniem obiektów budowlanych pod kątem konieczności usuwania pokrywy śnieżnej z dachów budynków. Pamiętajmy, że jeden metr sześcienny śniegu może ważyć od 200 do nawet 800 kilogramów, dlatego obowiązek usuwania z dachów zalegającego śniegu i lodu jest w obecnej sytuacji sprawą priorytetową. W przypadku mieszkań komunalnych oraz lokali należących do zarządzanych przez ZUKiM wspólnot mieszkaniowych, o usuwanie śniegu należy zwracać się do Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych - tel. (77) 431 64 22.  

Warto w tym miejscu przypomnieć apel Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który co roku przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o pewnych obowiązkach. Poniżej zamieszczamy pełną treść oficjalnego komunikatu GUNB w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym:

 

Otwórz