Przez żołądek do Kamienicy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przez żołądek do Kamienicy!

Kamienickie Koło Gospodyń Wiejskich znów zaliczyło niedawno udaną kulinarną promocję swoich specjałów. Tym razem nie udało się wygrać, ale panie z Kamienicy po raz kolejny udowodniły swoje kucharskie talenty, ocierając się o podium pewnej smakowitej rywalizacji. 

Pod koniec stycznia w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie odbyło się tradycyjne Podsumowanie Działalności Upowszechnieniowej za 2011 r. Spotkanie to organizuje co roku Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie - Terenowy Zespół Doradztwa w Nysie.

W ramach uroczystości odbył się konkurs "Kulinarne smaki zimy". Do rywalizacji zgłosiło się kilka KGW z terenu powiatu nyskiego. Wśród nich nie zabrakło pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienicy. Do rywalizacji członkinie kamienickiej organizacji zgłosiły kilka swoich specjałów, m.in. "zimowe golonki", "mięsne śnieżki", "ognistą kurę" i "zawijaniec z kapustą".

Reprezentujące naszą gminę potrawy zostały docenione przez kapitułę konkursu, ale ostatecznie zajęły IV miejsce w rywalizacji. Cały konkurs wygrała delegacja gospodyń z Prusinowic. Paniom z Kamienicy gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Otwórz