Paczków zaprasza na piłkarskie mistrzostwa samorządowców!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków zaprasza na piłkarskie mistrzostwa samorządowców!

W najbliższą sobotę 28 stycznia w Paczkowie rusza ciekawie zapowiadająca się impreza sportowa. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji wraz z Burmistrzem Gminy Paczków zapraszają na organizowaną wspólnie pierwszą edycję Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Samorządowców - Paczków 2012.

Podobne zawody odbywają się niemal co roku w Kluczborku, a ostatnie piłkarskie mistrzostwa opolskich samorządowców odbyły się w Głogówku. W naszym mieście będzie to pierwsza tego typu impreza. W zawodach weźmie udział 7 drużyn, które rozgrywać będą mecze w systemie 2 x 7 minut. Oprócz pełniącej rolę gospodarza reprezentacji Urzędu Miejskiego w Paczkowie, na naszej hali sportowej pojawią się aktualni mistrzowie województwa - samorządowcy z Urzędu Miejskiego w Kluczborku, a także urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Prudniku, reprezentacja magistratów w Niemodlinie i Tułowicach oraz drużyny z urzędów miejskich w Białej, Olszance i Głubczycach. W ostatniej chwili z zawodów wycofała się piłkarska kadra Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Paczkowscy samorządowcy od wielu lat słyną ze swoich piłkarskich tradycji, które nadal pieczołowicie są kultywowane. Nie jest tajemnicą, że Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski przez wiele lat był aktywnym piłkarzem paczkowskiego KS "Sparta". Gospodarz naszej Gminy kopał ligową piłkę przez prawie dwadzieścia pięć lat, ale w 2008 roku z dalszej przygody z futbolem wykluczył go poważny uraz kolana. Teraz burmistrz Wyczałkowski będzie miał okazję przypomnieć sobie dawne czasy, bo z pewnością nie zabraknie go w kadrze paczkowskiego Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, że na początku 2008 roku kadra samorządowych futbolistów z Paczkowa okazała się najsilniejsza na Opolszczyźnie, "w cuglach" wygrywając zorganizowane w Kluczborku V Mistrzostwa Województwa Opolskiego Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej. Tradycyjnie największe sportowe emocje będą z pewnością towarzyszyć rywalizacji gospodarzy z aktualnymi mistrzami województwa - urzędnikami z Kluczborka. Jak paczkowscy urzędnicy poradzą sobie tym razem? Przekonamy się już w sobotę 28 stycznia - początek turnieju o godz. 10:00 w hali sportowej GCSiR Paczków.

Szczegółowy harmonogram Turnieju:

Otwórz