Doczekaliśmy się prawdziwej zimy?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Doczekaliśmy się prawdziwej zimy?

Wygląda na to, że zima wreszcie na dobre zadomowiła się w Paczkowie. Pierwsze uderzenie nastąpiło już kilka dni temu, ale prawdziwa zimowa aura prawodpodobnie dopiero przed nami.

Od rana miasto przykrywa warstwa świeżego śniegu. Intensywne nocne opady pokryły białym puchem całą Gminę Paczków, a śnieg pada dalej. W terenie działają już pługi i piaskarki, które walczą z efektami takiej pogody. Warto mieć na uwadze fakt, że na skutek wcześniejszych marznących opadów deszczu oraz na zmianę topniejącego i zamarzającego śniegu, pod dzisiejszą warstwą może znajdować się lód. W takich warunkach łatwo o niebezpieczne sytuacje na drogach i chodnikach. 

Co prawda synoptycy nie wydali dziś ostrzeżeń dla Opolszczyzny, ale Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiada, że na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego - do którego Paczków z całą pewnością się zalicza - przewidywane są opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm w ciągu doby. Ważność aktualnego ostrzeżenia mija we wtorek 17 stycznia o godz. 23:30 - do tej pory możemy się zatem spodziewać dalszych opadów śniegu. Kolejne przewidywane są w okolicach Paczkowa już w czwartek.

Spadający z nieba biały puch to z pewnością duża frajda dla wszystkich dzieci, które od wczoraj odpoczywają na zimowych feriach. W ruch pójdą z pewnością sanki i popularne "jabłuszka", a że śnieg jest raczej mokry i dobrze się lepi, powstawać będzie z pewnością sporo śnieżnych bałwanów.

Trzeba jednak pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Właściciele samochodów, którzy nie zamienili jeszcze letnich opon na zimowe powinni jak najszybciej umówić sobie wizytę u wulkanizatora, bo na letnim ogumieniu ciężko przejechać choćby kilka metrów.

Otwórz