OKiR zaprasza na Ferie Zimowe 2012

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności OKiR zaprasza na Ferie Zimowe 2012

Już w najbliższy poniedziałek 16 stycznia na Opolszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe, warto zatem zapoznać się z możliwościami spędzenia tego wolnego czasu w Paczkowie. Dziś prezentujemy program przygotowany dla dzieci i młodzieży przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Paczkowski OKiR proponuje odpoczywającym od szkół uczniom bogatą ofertę, dlatego jest spora szansa, że w przygotowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Nauka gry na gitarze, warsztaty muzyczne i taneczne, turnieje gier komputerowych, dyskoteka i kinowe projekcje filmów - to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć. Warte uwagi są także koncerty, spektakl teatralny, magiczny pokaz iluzji oraz mrożący krew w żyłach pokaz... węży dusicieli!

Feriowa oferta OKiR-u rozpoczyna się już w ten weekend trzema seansami odświeżonego przez Disney'a wielkiego kinowego hitu sprzed kilku lat - "Król Lew". W sobotę 14 stycznia odbędzie pierwszy turniej komputerowy "Counter Strike" (w sumie zaplanowane są 4 tego typu wirtualne rywalizacje).
Pierwszy tydzień ferii to cała seria atrakcji - od zajęć tańca nowoczesnego, warsztatów nauki na gitarze i otwartych zajęć wokalnych "Scena dla Ciebie", przez teatralne przedstawienie dla dzieci "Królowa Śniegu" w wykonaniu znanego już w Paczkowie Teatru ART-RE z Krakowa oraz przygotowany przez profesjonalnych hodowców emocjonujące spotkanie z wężami dusicielami, aż po warsztaty tańca hi-hop, potrójna projekcja najnowszej części kinowej trylogii "Saga Zmierzch: Przed Świtem" i sobotnią dyskotekę dla młodzieży.

Drugi tydzień rozpocznie pokaz iluzji "Teatr magii", w wykonaniu sztukmistrza Łukasza "Mago" Podemskiego, dwukrotnego laureata Mistrzostw Polski w sztukach magicznych. Odbędzie się także tradycyjny "Karnawałowy Bal z Policusiem", czyli organizowana przez Komisariat Policji w Paczkowie impreza dla najmłodszych z wieloma grami, zabawami, konkursami i quizami z nagrodami. Oprócz kontynuacji stałych elementów programu (nauka gry na gitarze, zajęcia wokalne i taneczne, turnieje gier komputerowych) odbędzie się także koncert "Scena dla Ciebie" oraz trzy seanse malezyjskiego filmu animowanego "Mniam!". 

Zgłoszenia wszystkich chętnych do udziału w imprezach organizatorzy przyjmują w siedzibie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27), telefonicznie pod numerem telefonu 077 431 62 32 lub drogą mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Większość atrakcji dostępna jest bezpłatnie, ale niektóre z nich wymagają wykupienia biletów wstępu. Wszystkie szczegóły - daty, godziny i ewentualne ceny biletów - dostępne są w programie, który zamieszczamy poniżej. 

 

Otwórz