Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy hojnie zagrała w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy hojnie zagrała w Paczkowie

Za nami jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce trwa liczenie pieniędzy, które w tym roku trafiły do charytatywnych puszek wolontariuszy WOŚP. W Paczkowie zebraną gotówkę już przeliczono.

W tym roku paczkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na czele którego stanął Bogusław Szczypta, zrzeszył 42 wolontariuszy, którzy na ulicach Paczkowa i okolicznych sołectw zdołali zgromadzić dokładnie 13467,96 zł. To całkiem niezły wynik, bo w prawie sześciokrotnie większej od Paczkowa stolicy naszego powiatu - Nysie - zebrano ok. 45 tys. zł. Rekordzistką wśród paczkowskich wolontariuszek okazała się 14-letnia Klaudia Kotara - uczennica Gimnazjum Publicznego zebrała w swojej puszcze ponad 966 zł! Klaudii gratulujemy świetnego wyniku i życzymy, by w przyszłym roku jeszcze bardziej "wyśrubowała" swój indywidualny wynik.

Mieszkańcy Paczkowa i okolic stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny dali wyraz swojej hojności, dlatego na ulicach "Polskiego Carcassonne" nie brakowało ludzi z symbolicznymi serduszkami WOŚP. Wielu paczkowian wzięło udział w zorganizowanych w ramach finału imprezach kulturalnych, które wspólnie ze sztabem WOŚP przygotowywał miejscowe instytucje - Ośrodek Kultury i Rekreacji, Biblioteka Publiczna, Ognisko Artystyczne i Muzeum Gazownictwa. Na każdej z imprez nie brakowało orkiestrowych "skarbonek", które uczestnicy chętnie zapełniali gotówką. Warto dodać, że członkowie paczkowskiego sztabu zbierali pieniądze także w sąsiednim Otmuchowie, w którym sztab ostatecznie nie zdołał się zorganizować.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie absolutnie rekordowy - na razie na koncie Fundacji, na czele której stoi Jerzy Owsiak, znajduje się 40,2 mln zł, ale trzeba pamiętać, że trwają jeszcze setki charytatywnych aukcji internetowych, a fundusze zebrane poza granicami Polski spływać będą jeszcze przez najbliższe kilka tygodni. Niemal pewne jest, że zeszłoroczny rekord na poziomie 47,25 mln zł zostanie w tym roku pobity. Na ostateczny wynik finansowy XX Finału WOŚP przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pewne jest jednak jedno: mieszkańcy Paczkowa nie mają się czego wstydzić, bo wsparli tę szczytną akcję całkiem pokaźną sumką - i chwała im za to!

Przypomnijmy, że w tym roku zbiórka WOŚP upływała pod hasłem "Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko" - Orkiestra zbierała pieniądze na opiekę medyczną nad wcześniakami oraz na ratowanie zdrowia matek chorych w trakcie ciąży na cukrzycę. Podstawowym celem XX edycji będzie zakup respiratorów wyposażonych w system automatycznej regulacji tlenu oraz inkubatorów hybrydowych, zaawansowanych monitorów funkcji życiowych i pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą.

fot. OKiR Paczków

Otwórz