Paczków znów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków znów zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która również w tym roku dobroczynnie zagra w Paczkowie. Już 8 stycznia - tradycyjnie w drugą niedzielę roku - wolontariusze w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

Podobnie jak w zeszłym roku, "Polskie Carcassonne" znów przyłącza się do wielkiego charytatywnego "koncertu" WOŚP. W tym roku fundacja organizuje zbiórkę na opiekę medyczną nad wcześniakami, ale także na ratowanie zdrowia matek chorych w trakcie ciąży na cukrzycę. Podstawowym celem XX edycji będzie zakup respiratorów wyposażonych w system automatycznej regulacji tlenu oraz inkubatorów hybrydowych, zaawansowanych monitorów funkcji życiowych i pomp insulinowych dla kobiet chorych na cukrzycę.

Tradycyjnie paczkowskiej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie kilka ciekawych wydarzeń artystycznych. W paczkowskim Kinie "Kopernik" o godz. 18:00 odbędzie się finałowy koncert WOŚP, a wcześniej czeka nas wernisaż prac plastycznych w Domu Plastyka oraz dwa ciekawe recitale muzyczne - w Bibliotece Publicznej i Muzeum Gazownictwa. Warto zapoznać się ze szczegółami programu, który zamieszczamy poniżej.

Przypominamy, że wolontariusze Sztabu XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zaopatrzeni w specjalne "orkiestrowe" identyfikatory oraz puszki, a każdy darczyńca otrzyma w zamian tradycyjne czerwone serduszko WOŚP.

Otwórz