Uroczysta wigilia seniorów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uroczysta wigilia seniorów

W czwartek 22 grudnia wieloletniej paczkowskiej tradycji znów stało się zadość - władze samorządowe naszego miasta spotkały się z członkami lokalnego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na corocznej wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Co roku rejonowy zarząd PZERiI, przy finansowym wsparciu Gminy Paczków, organizuje wigilię dla samotnych starszych ludzi, którzy dzięki temu mogą w większym gronie zasiąść do świątecznej wieczerzy, przełamać się opłatkiem i wspólnie pokolędować. Wielu z nich jest samotnych lub ma zdrowotne problemy, dlatego organizacja takiej uroczystości z pewnością wlewa do ich serc nieco ciepłej, rodzinnego klimatu Bożego Narodzenia.

Wigilia znów odbyła się w bogato ozdobionej sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie. Przy suto zastawionym stole usiadło wspólnie prawie sto osób. Nie zabrakło przystrojonych choinek, blasku świec i dobrych humorów, dlatego spotkanie upłynęło w prawdziwie świątecznej atmosferze.
Wigilię uświetnił występ zaprzyjaźnionego ze Związkiem zespołu ludowego "Dziewiętliczanki", który zaprezentował kilka tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Gościom na trąbce zagrał też Komendant Straży Miejskiej w Paczkowie - pan Mirosław Szpyt, który od który od kilku miesięcy ćwiczy z orkiestrą dętą ze Złotego Stoku.

Pod nieobecność Przewodniczącego PZERiI Paczków Kazimierza Zarzyckiego, rolę "mistrza ceremonii" pełnił tym razem jego zastępca, pan Andrzej Budzik. Tradycyjnie na wieczerzy pojawił Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, nie zabrakło też Przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Michaela. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła także Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Opolskiego Teresa Karol. Przy wigilijnym stole znalazły się też miejsca dla innych zaproszonych gości, m.in. pełniącego rolę gospodarza Dyrektora OKiR Andrzeja Kłoczko oraz sponsorów i darczyńców PZERiI. Modlitwę i krótkie słowo duszpasterskie wygłosił ks. Krzysztof Kozimor - wikariusz Parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie. 

Tradycyjnie najważniejszym punktem programu było przełamanie się opłatkiem. Wszyscy członkowie i działacze emeryckiej braci z Paczkowa mieli okazję złożyć sobie świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem z przedstawicielami paczkowskiego samorządu, porozmawiać o swoich tegorocznych doświadczeniach i planach na nadchodzący 2012 rok.

Otwórz