Paczków gospodarzem piłkarskiej wigilii powiatu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków gospodarzem piłkarskiej wigilii powiatu

Kolędy, pastorałki, życzenia, smaczne wigilijne potrawy i prawdziwie świąteczna atmosfera - tak przebiegało spotkanie opłatkowe środowiska piłkarskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nysie. W tym roku tradycyjna piłkarska wigilia odbyła się w Paczkowie.

Uroczystość odbyła się w sobotę 17 grudnia w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie spotkało się przeszło 100 osób - opolscy działacze sportowi, trenerzy, sędziowie, piłkarze oraz zaproszeni przez PPN Nysa goście. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Opolszczyzny, m.in. członków zarządu województwa i powiatu, burmistrzów i wójtów gmin oraz radnych powiatowych i miejskich. Tego typu spotkania opłatkowe są już swoistą tradycją, będąc dla ludzi związanych z lokalnym futbolem znakomitą okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia i początku Nowego Roku.

Gospodarzami spotkania byli Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Nysie Piotr Janczar. W części oficjalnej władze PPN wręczyły odznaczenia, puchary i dyplomy dla klubów, działaczy, zawodników, trenerów, sędziów za społeczne prowadzenie zawodów i przedstawicieli władz lokalnych, którzy swoją postawą wyróżnili się w 2011 roku. Kilka odznaczeń zostało w naszej gminie  - wśród wyróżnionych mieszkańców Paczkowa i okolic znaleźli się: trenerzy Józef Jasiok, Marcin Krótkiewicz i Maciej Moroń, Burmistrz Bogdan Wyczałkowski oraz przedstawiciele podpaczkowskich LZS-ów: Zbigniew Olejnik z Dziewiętlic, Rafał Ścisłowski z Trzeboszowic, Mateusz Gołuszko i Błażej Gołuszko z Gościc, Jacek Poręba z Ujeźdźca i Radosław Napieracz z Kamienicy. 

Prezes Janczar przedstawił sprawozdanie PPN za mijający rok, dziękując za współpracę i zaangażowanie wszystkim członkom zarządu i wydziałów podokręgu, a burmistrzom i wójtom za wspieranie działalności klubów piłkarskich. Szczególne podziękowanie skierowane zostało pod adresem m.in. Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie, które aktywnie wspiera działalność Podokręgu.
Głos zabrał również Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, który zapewnił o wspieraniu podokręgu w działalności sportowej. Z krótkimi przemówieniami wystąpili też Starosta Powiatu Nyskiego Adam Fujarczuk oraz pełniący rolę gospodarza Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski. Obaj panowie, w imieniu samorządowców, zapewnili o dalszej współpracy i podziękowali działaczom za zaangażowanie i pracę społeczną w klubach. Część poświęconą wystąpieniom zamknął Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej w Opolu Marek Procyszyn, który przedstawił plany OZPN na 2012 rok. We wszystkich przemówieniach nie zabrakło serdecznych życzeń świątecznych.

W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził Zespół Chóralny oraz młodzież ze Studia Piosenki "Voices" z OKiR Paczków, których występy uczestnicy długo nagradzali brawami. Najważniejszym punktem programu tradycyjnie było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Przy zastawionym wigilijnymi potrawami stole nadarzyła się okazja, by spokojnie porozmawiać o sportowych doświadczeniach mijającego roku oraz o planach i nadziejach na nadchodzący rok 2012.

fot. Podokręg Piłki Nożnej w Nysie

Otwórz