Młodzi paczkowianie niosą gwiazdkową pomoc

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzi paczkowianie niosą gwiazdkową pomoc

Jak co roku grudzień w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża upływa pod znakiem "Czerwonokrzyskiej Gwiazdki", czyli świątecznego przedsięwzięcia, którego celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

Pomocną dłoń do osób potrzebujących wyciągnął Zarząd Rejonowy PCK Otmuchów / Paczków, a z jego ramienia do świątecznej akcji aktywnie włączyli się też członkowie Szkolnego Klubu PCK Publicznego Gimnazjum oraz uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie, organizując w naszym mieście charytatywne zbiórki. Młodzi wolontariusze, pod opieką Bożeny Burzyńskiej i Renaty Kumor, przeprowadzili w ostatni weekend zbiórkę artykułów spożywczych i pieniędzy dla osób potrzebujących, które szczególnie w okresie bożonarodzeniowym potrzebują pomocy. Akcję pod hasłem "Gwiazdka z PCK różnym ludziom szczęście da. Podziel się nie tylko opłatkiem" zorganizowano w trzech samoobsługowych punktach handlowych na terenie naszego miasta: marketach "Delikatesy Centrum", "EKO" i "Biedronka".

Inicjatywa paczkowskich szkół okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę", a mieszkańcy Paczkowa stanęli na wysokości zadania chętnie sięgając do kieszeni po pieniądze lub przekazując konkretne artykuły spożywcze. W sumie zebrano ponad 900 zł gotówki oraz artykuły spożywcze o wartości  ok. 1000 zł. W ten sposób uczniowie gimnazjum i liceum mogli przygotować pomoc materialną potrzebującym oraz paczki świąteczne dla 25 rodzin.

Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom zaangażowanych placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Paczków, którzy nie odmówili pomocy potrzebującym. To Wy podarowaliście odrobinę radości tym, dla których okres Świąt Bożego Narodzenia jest często czasem troski.

Otwórz