Paczkowscy licealiści najlepszymi piłkarzami w powiecie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowscy licealiści najlepszymi piłkarzami w powiecie!

W tym roku piłkarska reprezentacja paczkowskiego Zespołu Szkół okazała się najlepszą szkolną drużyną w powiecie nyskim. Nasi licealiści wygrali powiatowy finał, który odbył się w hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

W turnieju finałowym wzięło udział pięć zespołów - obok pełniących rolę gospodarzy zawodników ZS Paczków wystąpiły także drużyny ZS Otmuchów, ZSR Nysa, ZST Nysa oraz ZS Głuchołazy. Rywalizacja od początku stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i była wyjątkowo wyrównana, ale paczkowski zespół pod wodzą Jarosława Soszka poradził sobie znakomicie.

W pierwszym meczu młodzi paczkowianie wygrali, dzięki dwóm bramkom Dawida Kowalskiego, 2:1 z ekipą Zespołu Szkół w Głuchołazach. W kolejnym meczu nasz zespół zremisował 1:1 z reprezentacją nyskiego Zespołu Szkół Technicznych (bramka Dawida Kowalskiego), a następnie pokonali 2:1 drużynę Zespołu Szkół Rolniczych w Nysie (bramki: Dawid Kowalski i Wojciech Podobiński). Ostatnim meczu finałowych rozgrywek gospodarze, myśląc o ostatecznym triumfie, nie mogli przegrać. I nie zawiedli - w spotkaniu z rówieśnikami z Otmuchowa padł bezbramkowy remis, a ten rezultat zapewnił paczkowskim licealistom I miejsce w całym turnieju.

Sukces na poziomie powiatowym gwarantuje reprezentacji ZS Paczków awans wojewódzkiego półfinału, który odbędzie się już w styczniu 2012 roku w Brzegu. Jeśli też tam dopisze forma i szczęście, nasi licealiści staną przed szansą powalczenia o prymat na Opolszczyźnie, czego oczywiście im życzymy. Wiadomo już, że kadra trenera Soszka doczeka się wydatnego wzmocnienia - drużynę zasili utalentowany Mateusz Moroń, który do tej pory zbierał piłkarskie szlify w słynnej szkółce "Gwarka" Zabrze, a teraz wrócił do Paczkowa i rozpoczął właśnie naukę w paczkowskim liceum. 

Gratulujemy wygranej w powiecie i trzymamy kciuki za kolejne etapy mistrzostw opolskich szkół średnich w piłce nożnej. Powodzenia!

Kadra ZS Paczków: Przemysław Golińczak. Maciej Biernacki, Dawid Kowalski, Paweł Nowiński, Konrad Cempiel, Sylwester Wudniak, Dariusz Gruca, Wojciech Podobiński, Konrad Rodak. Trener: Jarosław Soszek

Otwórz