Charytatywna siatkówka dla "Więzi"

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Charytatywna siatkówka dla "Więzi"

Na łamach naszej strony internetowej pisaliśmy już o tegorocznej wizycie Świętego Mikołaja w paczkowskim Stowarzyszeniu Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź". Warto też wspomnieć o poprzedzającym ją charytatywnym turnieju amatorów piłki siatkowej - dziś przedstawiamy krótką relację z tego mikołajkowego wydarzenia sportowego.

W zorganizowanym w hali sporotwej GCSiR Turnieju Siatkarskim "Gwiazdy Paczkowa" wzięli udział siatkarze amatorzy z Paczkowa i okolic oraz dzieci, rodzice i wolontariusze ze Stowarzyszenia "Więź" w Paczkowie. Turniej siatkarski miał formułę charytatywną - każdy z występujących zawodników, zamiast wpisowego za udział, przekazał na rzecz "Więzi" dobrowolną kwotę pieniężną. Połączenie zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu z pomocą potrzebującym okazało się doskonałym pomysłem.

W rywalizacji wzięło udział pięć zespołów, które można było podzielić na dwie kategorie amatorskiej siatkówki - rekreacyjnych drużyn, które trenują regularnie ("Victoria" oraz "Farciarze") oraz ekip powołanych specjalnie na ten turniej (np. Reprezentacja Nauczycieli, Reprezentacja Urzędu Miejskiego oraz młodzieżowy "Dream Team"). W sumie ponad 40 miłośników siatkówki doskonale bawiło się rywalizując w bezpośrednich pojedynkach, w których - mimo amatorskiego charakteru imprezy - nie brakowało wysokiej klasy zagrań i wymian. Cały turniej wygrał zespół "Victorii" Paczków (zdjęcie nr 1), po raz kolejny udowadniając, że nazwa drużyny stanowczo zobowiązuje.

Sportowej walce towarzyszyła wspólna zabawa z dziećmi i rodzicami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź". W przerwie między meczami rozegrano kilka wspólnych konkurencji sprawnościowych. W hali pojawił się też Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Burmistrz Bogdan Wyczałkowski, przerywając swoje występy na boisku. O "mikołajkowej" części imprezy pisaliśmy już tutaj.

Pomysłodawcą turnieju "Gwiazdy Paczkowa" był pan Wacław Paluch, który po jej zakończeniu ugościł dzieci i dorosłych w swojej nowo powstałej Restauracji "Sugestia". Z roli organizatorów sprawdzili się nie tylko pracownicy paczkowskiego GCSiR, ale także działacze i wolontariusze "Więzi". Wszyscy uczestnicy imprezy zgodnie zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach, dlatego możemy spodziewać się, że to nie ostatnia taka sportowo-charytatywna inicjatywa w naszym mieście.

Otwórz