Silne wiatry na Przedgórzu Sudeckim

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Silne wiatry na Przedgórzu Sudeckim

W nocy z czwartku 8 grudnia na piątek 9 grudnia w Sudetach i na terenie Przedgórza Sudeckiego możliwe jest występowanie silnych i porywistych wiatrów - taką informację rozpowszechniają meteorolodzy z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW.

Paczków, który znajduje się na granicy Przedgórza Sudeckiego, również może czuć się objęty tym ostrzeżeniem. Już dziś od godz. 21:00 możliwe jest występowanie silnego wiatru - synoptycy przewidują, że na naszym terenie wiać będzie przez całą noc, czyli aż do godz. 8:00 w piątek 9 grudnia.

Spodziewana średnia prędkość wiatru może sięgnąć od 40 do 55 km/h, a w porywach jej maksymalna wartość będzie wynosić od 70 do nawet 80 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. Co prawda zagrożenie oceniane jest na pierwszym, najniższym stopniu, jednak tego typu ostrzeżeń lepiej nie bagatelizować.

Skutkami zapowiadanego wiatru mogą być niebezpieczne szkody w drzewostanie - łamanie gałęzi i drzew. Możliwe są także uszkodzenia budynków, dachów oraz utrudnienia komunikacyjne.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie szczególnej ostrożności. Pozamykajmy i dobrze zabezpieczmy okna, a z balkonów i parapetów pozabierajmy wszystkie przedmioty. Unikajmy też parkowania samochodów lub chronienia się przed wiatrem pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami i tablicami reklamowymi.  

Otwórz