Ulica Radosna wyremontowana

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ulica Radosna wyremontowana

Na ostatnią prostą wyszły już prace przy modernizacji ulicy Radosnej w Paczkowie. Ta spora inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji z pieniędzy "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011". Odbiór drugiej w naszej gminie "schetynówki" zaplanowany jest na najbliższy piątek.

Ulica Radosna jest drogą dojazdową łączącą ulicę Zawadzkiego z kilkoma posesjami prywatnymi oraz popularnym marketem spożywczym. Trakt od dłuższego czasu wymagał przebudowy - stan techniczny gruntowej nawierzchni tej ulicy pozostawiał wiele do życzenia, spędzając sen z powiek przejeżdżającym tamtędy kierowcom. Teraz wyremontowana ulica Radosna prezentuje zupełnie nową jakość, co z pewnością - jak przystało na nazwę ulicy - jest powodem do radości dla mieszkańców tej części miasta, którzy kilkakrotnie zgłaszali władzom Paczkowa potrzebę remontu swojej ulicy.

Prace przy inwestycji ruszyły we wrześniu tego roku. Mierząca prawie 170 metrów droga została najpierw wykorytowana i wyrównana. Następnie przygotowano niezbędną podbudowę i kanalizację deszczową, obudowano drogę krawężnikami, na całej długości wyłożono nawierzchnię kostką brukową oraz wykonano zjazdy do poszczególnych posesji. Wzdłuż jednej z krawędzi ulica wyposażona jest w chodnik. Na końcu drogi powstał plac, który służy kierowcom do wymijania lub zawracania, a obok wspomnianego marketu gotowy jest parking dla 10 samochodów (w tym jedno miejsce dla pojazdów osób niepełnosprawnych). Radosna wygląda teraz znacznie estetyczniej, a przede wszystkim jest bezpieczniejsza dla pieszych i bardziej komfortowa dla kierowców.

Plany modernizacji gotowe były już w 2007 roku, ale realizację inwestycji umożliwiło dopiero uzyskane dofinansowanie ze środków rozdysponowywanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Całkowita wartość remontu sięga 233 tys. zł, a przyznana dotacja wyniesie dokładnie 50% pełnej kwoty, co oznacza, że przygotowanie tej "schetynówki" kosztować będzie Gminę Paczków ok. 117 tys. zł.

Przypomnijmy, że w połowie zeszłego roku paczkowski samorząd, w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011", wyremontował już jedną z dróg lokalnych w podpaczkowskiej Kamienicy (o tej inwestycji pisaliśmy już na łamach naszej strony internetowej). Ulica Radosna jest zatem drugą paczkowską "schetynówką".

Otwórz