Będzie nowy asfalt na ulicy Pocztowej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Będzie nowy asfalt na ulicy Pocztowej

Na ulicy Pocztowej w Paczkowie trwa właśnie gruntowny remont jej nawierzchni. Jest to droga powiatowa, dlatego inwestycję prowadzi i finansuje Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie.

Zadanie obejmie mechaniczną rozbiórkę - poprzez frezowanie - dotychczasowej nawierzchni, oczyszczenie i wyrównanie istniejącej podbudowy, odpowiednią regulację studzienek i krawężników oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej o grubości 4cm. Dodatkowo zaplanowano wykonanie pokrywy nastudziennej oraz żelbetonowego włazu kanałowego. Wykonawca ma również za zadanie wyczyścić studzienki i przykanalik, a następnie stosownie uprzątnąć teren inwestycji. W sumie remont obejmie około 250 metrów ulicy Pocztowej. 

Inwestycję pilotuje Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie, a za realizację odpowiada firma budowlana z Brzegu. Prace powinny potrwać maksymalnie do połowy października 2011 roku.

Obecnie prace prowadzone są niemal na całej długości ulicy Pocztowej - ruch na tym odcinku jest nieco utrudniony, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.  

Otwórz