Paczków poleca: wielkie laserowe strzelanie w Złotym Stoku

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków poleca: wielkie laserowe strzelanie w Złotym Stoku

Już za cztery dni - w sobotę 17 września - w niedalekim Złotym Stoku odbędzie się I Turniej Paintballa Elektronicznego pod nazwą "Złoto dla Zuchwałych". Imprezę organizuje firma Paintball - Postrzeleni.pl oraz Kopalnia Złota - Złoty Stok, a patronat nad imprezą objęła m.in. Gmina Paczków, która będzie promowana wśród uczestników imprezy.

"Złoto dla Zuchwałych" to pierwszy w Polsce turniej dyscypliny zwanej "laser tag", czyli paintballa elektronicznego. Ta emocjonująca gra rekreacyjna powoli zdobywa popularność w naszym kraju, choć nie jest jeszcze rozpowszechniona tak bardzo, jak tradycyjny paintball. Wyjątkowość zawodów nie polega jedynie na samej organizacji jedynego tego typu turnieju, ale również na miejscu organizacji – przy złotostockiej Kopalni Złota, która gwarantuje wiele dodatkowych atrakcjach dla uczestników. Turniej dostępny jest nie tylko dla doświadczonych graczy w paintball, ale dla każdego, kto chce spróbować tego nowego typu rozrywki.

W zawodach udział mogą wziąć 3-osobowe drużyny, które rozgrywać będą typowe szybkie gry turniejowe - 5 minutowe terenowe starcia, z których na podstawie wyeliminowanych zawodników, ilości trafień, a w wypadkach spornych na podstawie zużytej "amunicji" wyłoni się zwycięzcę przechodzącego do kolejnego etapu. Turniej przeprowadzony zostanie na karabinach marki Tippmann Barracuda. W rywalizacji mogą brać udział osoby od 16 roku życia. Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział w zawodach za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy zapowiadają, że maksymalnie w turnieju może wziąć udział 96 osób, czyli 32 drużyny.

Zapisy wciąż trwają - można dokonać ich poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest zamieszczony na stronie turnieju. Cała drużyna może też zarejestrować się w Biurze Zawodów tuż przed rozpoczęciem imprezy. Warto zgłosić się do zawodów, bo do wygrania są cenne nagrody pieniężne - zwycięska ekipa zgarnie 900 zł, a II i III miejsce odpowiednio 600 zł i 300 zł. Na uczestników czekają też dodatkowe atrakcje, m.in. specjalna turniejowa koszulka, zwiedzanie Kopalni Złota, pakiety gadżetów, pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Warto dodać, że udział w tegorocznej, debiutanckiej imprezie jest bezpłatny. Więcej informacji i dokładny regulamin znajduje się na stronie www.zlotodlazuchwalych.com.pl.

Impreza startuje już w sobotę 17 września 2011 r., a przeprowadzona zostanie zgodnie z poniższym programem:

  • godz. 08.00-10.00 - rejestracja zawodników i drużyn w Biurze Zawodów
  • godz. 10.30 - ceremonia otwarcia zawodów
  • godz. 10.40 - krótka odprawa techniczna
  • od godz. 11.00 - START (ilość gier zależy od zgłoszonej ilości drużyn).
  • godz. 15:00 - planowane zakończenie rozgrywek i wyłonienie zwycięzców
  • godz. 15.30 - ceremonia wręczenia nagród, dekoracja zwycięzców
  • godz. 17.00-22.00 - imprezy towarzyszące (pokazy zdjęć, filmów z zawodów)

Na czym dokładnie polega laser tag, czyli paintball elektroniczny? Szczegóły przybliży Wam "specjalny gość" postrzeleni.pl... 


 

Otwórz