Zapraszamy na Dożynki Gminne!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zapraszamy na Dożynki Gminne!

Już w ostatnią sobotę sierpnia w Kozielnie odbędzie się wspólne "święto plonów" całej Gminy Paczków, czyli Dożynki Gminne 2011.

Ta tradycyjna impreza ludowa, połączona z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, w tym roku zagości w położonej nad Zalewem Paczkowskim wsi Kozielno. Obchody dożynkowe zapoczątkuje o godz. 11:00 uroczysta msza dożynkowa w miejscowej kaplicy. Po jej zakończeniu - około godz. 12:00 - przez wieś przemaszeruje korowód dożynkowy, który powędruje na plac rekreacyjny nad Zalewem. O godz. 12:30 planowane jest uroczyste rozpoczęcie Dożynek Gminnych 2011 - przywitanie uczestników, przemówienia okolicznościowe oraz tradycyjne wręczenie władzom samorządowym chleba z tegorocznych zbiorów.

Uroczystości dożynkowe zapowiadają się bardzo obiecująco - nie zabraknie występów zespołów muzycznych, rozgrywek sportowych, wielu gier i zabaw oraz licznych konkursów. Tradycyjnie odbędzie się także konkurs wieńców dożynkowych oraz konkurs na najpiękniej przyozdobioną zagrodę. Wieczorem przyjdzie czas na zabawę taneczną. Organizatorzy zapewniają obficie zaopatrzony bufet, który już od początku imprezy oferował będzie smaczne posiłki i napoje.

Impreza zapowiada się przednio, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w sobotę 27 sierpnia w Dożynkach Gminnych 2011 w Kozielnie!

Otwórz