Głosowanie na plac zabaw od Nivea trwa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Głosowanie na plac zabaw od Nivea trwa

Przypominamy, że Gmina Paczków startuje w konkursie organizowanym z okazji 100-lecia firmy Nivea. Na swoje urodziny producent kosmetyków chce zbudować w Polsce sto placów zabaw dla dzieci. Gdzie powstaną? Wszystko zależy od aktywności internautów, dlatego... głosujcie na Paczków!

Firma NIVEA postanowiła uczcić swoje stulecie fundując na terenie Polski sto placów zabaw. Znany koncern kosmetyczny zobowiązuje się do sfinansowania zakupu i montażu urządzeń na terenach przygotowanych i przekazanych przez gminy. Dwa wzorcowe place fundator wybuduje w Gliwicach i Poznaniu, a kolejnych 98 powstanie w miejscowościach, które zwyciężą w konkursie internetowym.

Miejsce pod przyszły plac zabaw wskazuje gmina bądź spółdzielnia mieszkaniowa. Reszta zależy od mieszkańców - to od ilości ich głosów zależeć będzie, która lokalizacja zostanie wybrana przez Niveę do postawienia placu. Do konkursu zgłosiło się już kilkaset podmiotów. Nie zabrakło wśród nich również Gminy Paczków, która zaproponowała pod budowę placu teren zielony przy ulicy Mickiewicza, naprzeciw siedziby Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych.

Przed laty w tym miejscu funkcjonowała miejska strzelnica sportowa. Grunt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla domów wielorodzinnych oraz kilkunastu posesji jednorodzinnych. Jego położenie jest wyjątkowo atrakcyjne i bardzo wskazane - wielu najmłodszych z tej części Paczkowa nie ma możliwości korzystania z placu zabaw, dlatego wskazana lokalizacja z pewnością byłaby popularna wśród dzieci.

Konkurs rozegrany będzie w czterech etapach: do 31 lipca, do 31 sierpnia, do 30 września i do 31 października. W każdym etapie wyłonionych zostanie od 23 do 25 zwycięzców - miejscowości lub spółdzielni, które dostaną place zabaw w prezencie. W ten sposób wybranych zostanie 98 miejsc, w których Nivea zrealizuje swoje jubileuszowe inwestycje dla dzieci.

Do tej pory paczkowska lokalizacja zebrała 806 głosów - Paczków plasuje się na 727. miejscu. Czasu jest jeszcze sporo, dlatego warto walczyć dalej. W głosowaniu może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.nivea.pl. Wystarczy podać swojego maila, zabezpieczyć profil hasłem i... klikać, klikać i jeszcze raz klikać! Głos można oddać raz na dobę - każde konto może brać udział w głosowaniu co 24 godziny. Warto głosować regularnie - najlepiej codziennie - w ten sposób głosujący mają szansę powalczyć o tytuł "Lokalnego Bohatera" :)

Zachęcamy do głosowania na Paczków - wygrajmy dla naszego miasta nowy plac zabaw! 

Otwórz