KREWmaNIACY znów aktywni - tym razem uczą najmłodszych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności KREWmaNIACY znów aktywni - tym razem uczą najmłodszych

KREWmaNIACY nie zwalniają tempa. Dopiero co zorganizowali dla mieszkańców naszej gminy niezwykle udany festyn, a już kilkanaście dni później przygotowali pierwszą odsłonę kursu z serii "Jak udzielić pierwszej pomocy - szkolenie dla dzieci i młodzieży".

Szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej członkowie stowarzyszenia zorganizowali w Kamienicy. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie dzieci i młodzieży jak ważne jest prawidłowe zareagowanie w momencie, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia drugiej osoby. Prezentowane ćwiczenia pozwalają poznać techniki udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Każdy z uczestników miał okazję poznać podstawowe zachowania - począwszy od opatrzenia rany, ułożenia poszkodowanego, wezwania pomocy, a zakończywszy na ćwiczeniach na fantomie, wykonując resuscytacje krążeniowo-oddechową. Po zakończonym szkoleniu na dzieciaki czekał słodki poczęstunek.

Szkolenie w Kamienicy, w którym wzięło udział 16 osób, było pierwszym z zaplanowanej serii, która organizowana jest w ramach zadania publicznego KREWmaNIAKÓW, finansowanego z budżetu Gminy Paczków. Kolejne szkolenie odbędzie się w już w najbliższą sobotę 30 lipca w Kozielnie w Wiejskim Domu Ludowym o godz. 17:00. W imieniu KREWmaNIAKÓW serdecznie zachęcamy do udziału w tym niezwykle przydatnym spotkaniu. 

fot. www.krewmaniacy.pl

Otwórz