Futuryzm, kubizm, surrealizam - kolejna wystawa w Domu Plastyka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Futuryzm, kubizm, surrealizam - kolejna wystawa w Domu Plastyka

W Domu Plastyka - siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego - dostępna jest już kolejna ciekawa wystawa.

Tym razem w galerii zostanie zaprezentowana ekspozycja prac Marcina Bednarczyka, dyplomowanego nauczyciela Ogniska Artystycznego w Nysie, który w tej placówce już od 10 lat szkoli artystycznie uzdolnioną młodzież.

Marcin Bednarczyk jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego na kierunku wychowania plastycznego oraz pedagogiki oświatowo-artystycznej. Oprócz pracy pedagogicznej artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym - jego prace są syntezą futuryzmu z abstrakcją organiczną i geometryczną. Można się również doszukać w nich dalekiego echa kubizmu i surrealizmu. Mocna linia i plama nadaje pracom Bednarczyka silny graficzny oraz ilustracyjny charakter.
Tematami przewodnimi prac pana Marcina są industrialne i zurbanizowane krajobrazy, zjawiska przyrody, ciekawe i tajemnicze lokacje. Jak sam mówi, inspirację do malowania czerpie z otaczającej rzeczywistości i nabywanej wiedzy o świecie - książek, muzyki, filmów oraz ornamentyki celtyckiej.

Wernisaż wystawy dzieł Marcina Bednarczyka odbędzie się w sobotę 18 czerwca o godz. 17:00 w galerii Domu Plastyka. Ekspozycja będzie udostępniona w siedzibie paczkowskiego Ogniska Artystycznego (ul. Rynek 20) co najmniej do 18 lipca - od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Otwórz