Upalne Igrzyska pełne emocji

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Upalne Igrzyska pełne emocji

XXXII Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Paczkowie przeszły już do historii. W tym roku ta tradycyjna impreza sportowa odbyła się w piątek 3 czerwca na terenie paczkowskiego Stadionu Miejskiego, który po raz kolejny stał się areną zmagań młodych sportowców z terenu naszej gminy. 

Przypomnijmy, że Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży odbywają się w naszej gminie co roku i są już swoistą tradycją. Pierwszą tego typu imprezę przygotowała w 1979 roku szkoła podstawowa w Trzeboszowicach, a organizacją tegorocznej edycji zajęła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II oraz Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie i paczkowski oddział Szkolnego Związku Sportowego. Już po raz kolejny w paczkowskich Igrzyskach nie zabrakło międzynarodowego akcentu - gościnnie w zawodach wzięła udział reprezentacja Základní Škola z czeskiego Javorníka.

Zawody jak zawsze rozpoczął barwny pochód wszystkich szkolnych reprezentacji z flagą olimpijską na czele. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz Dyrektor PSP nr 3 Ewa Krótkiewicz. Ceremonię otwarcia uświetniły występy paczkowskich zespołów tanecznych - dziecięcego "Bolero" oraz grupy tańca nowoczesnego "Butterfly". Nie zabrakło również ciekawego pokazu przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Nysie - policjanci zaprezentowali krótki pokaz tresury psa policyjnego.
Po złożeniu uroczystej sportowej przysięgi, wręczeniu nagród dla najlepszych w kończącym się roku szkolnym sportowców oraz dopełnieniu dwóch niezbędnych "olimpijskich" formalności - zapaleniu znicza i wciągnięciu flagi na maszt - rozpoczęto poszczególne konkurencje. Przebieg igrzysk nadzorował i komentował Dyrektor GCSiR Radosław Napieracz.

Ponad 250 młodych sportowców rywalizowało w kilkunastu dyscyplinach (dwa ognie usportowione, biegi na 60 m, 100 m, 800 m i 1000 m, skok w dal, sztafeta 4 x 100 m, piłka plażowa, mały olimpijczyk). Pogoda nie rozpieszczała uczestników - lejący się z nieba żar na pewno nie ułatwiał im udziału w zawodach. Upalna aura nie odstraszyła jednak kibiców, którzy niezwykle licznie stawili się na stadionowych trybunach, by gorącym dopingiem wspierać swoich szkolnych kolegów i koleżanki.
Zawody obfitowały w wiele sportowych emocji. Sporą popularnością wśród kibiców cieszyły się rozgrywki siatkówki plażowej dziewcząt. Dużo emocji wzbudzały również biegi na różnych dystansach. Najlepsze drużyny, zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, jednak dla młodych sportowców najważniejsza była satysfakcja i szczera radość ze zwycięstwa. 

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom Igrzysk serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Szczegółowe wyniki tegorocznej rywalizacji można znaleźć tutaj.

Otwórz