Najlepsi uczniowie z nagrodami burmistrza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Najlepsi uczniowie z nagrodami burmistrza

Końcówka roku szkolnego jest jak zwykle znakomitą okazją do całorocznych podsumowań osiągnięć uczniów. Tradycyjne zestawienie edukacyjnych sukcesów młodych paczkowian wykonał również Burmistrz Gminy Paczków, nagradzając najlepszych indywidualnymi nagrodami.

Czwartek 2 czerwca upłynął Burmistrzowi Gminy Paczków Bogdanowi Wyczałkowskiemu pod znakiem spotkań z uczniami paczkowskich szkół, którzy w roku szkolnym 2010/2011 zyskali tytuły finalistów lub laureatów konkursów przedmiotowych na poziomie szkolnym, gminnym i wojewódzkim.

Na przysłowiowy "pierwszy ogień" poszli uczniowie szkół podstawowych, którzy z samego rana licznie stawili się w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie. Zaproszeni podopieczni paczkowskich podstawówek mają w tym roku na swoich kontach spore sukcesy edukacyjne. Burmistrz Wyczałkowski, w towarzystwie Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyny Rolki, wręczył dzieciom nagrody za ich szkolne osiągnięcia i życzył im udanych wakacji, na które szczególnie zasłużyli. Po części oficjalnej dzieciaki jak zawsze ucięły sobie krótką pogawędkę z gospodarzem naszej gminy, opowiadając mu o swoich marzeniach i planach na przyszłość.

Mali goście, mimo swojego młodego wieku, swoją zawodową poprzeczkę stawiają bardzo wysoko - Tomek planuje zostać architektem, Patryk marzy o karierze zawodowego żołnierza, a Paweł chciałby być dentystą. Nie zabrakło też zapalonych piłkarzy - o sile polskiej reprezentacji piłkarskiej chcieliby kiedyś stanowić Wojtek i Kuba. Dziewczynki też bardzo ambitnie podchodzą do kwestii swojej przyszłości - Oliwia myśli o karierze profesjonalnej tancerki, Kinga rozważa architekturę, Emilka wybrała dla siebie profesję dziennikarki, a Kasia ma nadzieję zastąpić kiedyś swoją imienniczkę - Katarzynę Skowrońską - w polskiej kadrze siatkarek.
Gospodarz "Polskiego Carcassonne" życzył wszystkim dużo wytrwałości i zapału do pracy oraz spełnienia wszystkich marzeń. Zapewnił też, że będzie bacznie przyglądał się ich edukacyjnym i zawodowym karierom, by kiedyś móc z dumą przyznać, że przed laty miał okazję uścisnąć im dłoń.

Po dzieciach ze szkół podstawowych, przyszła kolej na młodzież gimnazjalną. Zarówno Gimnazjum Publiczne, jak i Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe doczekało się w tym roku kilkunastu utalentowanych i bardzo wszechstronnych podopiecznych, z których kilkoro brylowało w wielu konkursach na raz, dlatego było kogo nagradzać. Gimnazjaliści przyznawali, że nie mają jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość. Pewne jest jedno - w większości chcą dostać się do dobrych liceów, by móc porządnie przygotować się do egzaminu maturalnego, od którego zależeć będzie ich akademicka droga.

W tym roku Gmina Paczków przeznaczyła na nagrody na konkursy przedmiotowe prawie 5000 zł. Dzięki tym pieniądzom ponad 60 laureatów konkursów i olimpiad mogło otrzymać cenne nagrody rzeczowe, np. pięknie wydane książki, sprzęt sportowy, przydatne akcesoria komputerowe lub muzyczne, a nawet... teleskop. Dołączamy się do gratulacji i życzeń Burmistrza Gminy Paczków, a wszystkim uczniom życzymy pomyślnej końcówki roku szkolnego, a potem niezapomnianych wakacji. 

Otwórz