Nad Opolszczyznę nadciągają burze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nad Opolszczyznę nadciągają burze

Najnowsze doniesienia wrocławskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają, że w ciągu najbliższych kilku godzin w naszym regionie możliwe są burze.

W środę 1 czerwca od godz. 12.00 na terenie województwa opolskiego możliwe jest występowanie burz z opadami deszczu na poziomie od 5 do 15 mm. Lokalnie wartość opadów może sięgnąć nawet 30-40 mm. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, którego prędkość w porywach wynosić będzie do 65 km/h. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu. Możliwość wystąpienia wspomnianych zjawisk atmosferycznych przewiduje się do południa następnego dnia, czyli czwartku 2 czerwca.

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Prawdopodobne są także komplikacje na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne i lokalne zalania. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności.   

Otwórz