Idą deszcze, a nawet burze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Idą deszcze, a nawet burze

Dziś do wieczora i przez całą najbliższą noc na terenie województwa opolskiego spodziewane są intensywne opady deszczu - komunikaty z takim przesłaniem napływają z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu.

W piątek 27 maja od godz. 13:00, a następnie w ciągu nocy aż do godz. 6:00 w sobotę 28 maja przewiduje się wystąpienie opadów deszczu, których natężenie okresami będzie umiarkowane, a nawet silne. Prognozowana suma opadów wyniesie od 10 do 20 mm, a lokalnie nawet do 35 mm. Wrocławscy synoptycy przewidują, że oprócz deszczu możliwe są także burze - ich prawdopodobieństwo oceniane jest na poziomie 85%. Burzom może towarzyszyć porywisty wiatr do 70 km/h. Stopień zagrożenia zapowiadanych opadów oceniany jest na pierwszym poziomie (w trzystopniowej skali).

Przypominamy, że takie warunki atmosferyczne mogą grozić podtopieniami, uszkodzeniami budynków, zalaniami i ryzykiem wystąpienia trudności komunikacyjnych. Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie ostrożności i stosowne przygotowanie się na nadciągające deszcze.  

Otwórz