Strażacki Żuk znów na sprzedaż

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Strażacki Żuk znów na sprzedaż

Gmina Paczków ponownie wystawia na sprzedaż czerwony wóz strażacki marki Żuk, który przez ostatnie lata służył w jednostce OSP Stary Paczków.

To kolejna próba znalezienia dla wspomnianego Żuka nowego właściciela. W marcu tego roku władze samorządowe Paczkowa ogłosiły konkurs ofert kupna dwóch tego typu wozów strażackich - wówczas udało się sprzedać pojazd należący do OSP Wilamowa. Teraz ponownie nadarza się okazja zakupu egzemplarza ze Starego Paczkowa. Warto zainteresować się tą ofertą, bo to nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników polskiej motoryzacji z czasów PRL. Żuk ma co prawda grubo ponad 30 lat, ale jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Cena wywoławcza też jest atrakcyjna - została obniżona z 1200 zł do poziomu 800 zł.

Szczegóły? Wystawiony na sprzedaż samochód to ŻUK A15. Auto pochodzi z 1975 roku. Napędza go benzynowy silnik o pojemności 2120 cm3 i mocy 70 KM. Wóz ma wyjątkowo niewielki przebieg - przez 36 lat eksploatacji przejechał dokładnie 22 144 km. Dopuszczalna ładowność pojazdu sięga 800 kg, a na jego pokładzie znajdują się miejsca siedzące dla 6 osób. Auto jest wyposażone w oryginalne światła sygnalizacyjne, a na jego dachu znajduje się instalacja niezbędna do przewożenia strażackiej drabiny. Żuk jest w pełni sprawny i przygotowany do jazdy. Do niedawna auto było na bieżąco użytkowane przez naszych ochotników ze Starego Paczkowa, jednak w zeszłym roku jednostka otrzymała nowe wozy, dlatego wysłużony Żuk może już odejść na zasłużoną strażacką emeryturę.

Czekamy na pisemne oferty kupna, które należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem "oferta na zakup samochodu strażackiego" w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Paczkowie (ul. Rynek, I piętro) do dnia 10 czerwca 2011 r. do godz. 10:00. Otwarcie ofert i ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia o godz. 11:00. Kontakt w sprawie tego pojazdu można nawiązać z Prezesem OSP Stary Paczków Piotrem Zającem (tel. 512 380 873). UWAGA - SAMOCHÓD JUŻ SPRZEDANY!!!

Otwórz