O Anglii i Francji przez naukę i zabawę

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności O Anglii i Francji przez naukę i zabawę

W trwającym roku szkolnym Gimnazjum Publiczne im. Polskich Noblistów realizuje ciekawy projekt edukacyjny, w którym aktywny udział biorą nie tylko uczniowie tej placówki, ale też członkowie działającego w naszym mieście Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych "Więź".

Mowa o projekcie pod nazwą "Europa łączy ludzi", którego głównym celem jest propagowanie idei zjednoczonej Europy i poszerzenie wiedzy o wybranych krajach członkowskich. Drogą losowania padło na dwa europejskie państwa - Anglię oraz Francję. Szereg przygotowanych w ramach tego przedsięwzięcia zajęć edukacyjnych nie tylko integruje naszych gimnazjalistów i młodzież z "Więzi", ale również wydatnie poprawia ich zasób informacji o Anglikach i Francuzach.

Uczestnicy projektu poznają dziedzictwo kulturowe obu krajów, uczą się słów i pełnych wyrażeń w językach francuskim i angielskim, czytają o historii i tradycjach narodowych, zgłębiają wiedzę o zabytkach, a także kulinariach znad Sekwany i Tamizy. Uczniowie zostali podzieleni na siedem grup, z których każda ma za zadanie rozpracowanie innego tematu, m.in. "Anglia i Francja w słowie i obrazie", "Zabytki Anglii i Francji w miniaturach", "Anglia i Francja od kuchni" czy "Śpiewać każdy może...". Młodzi paczkowianie, pod okiem swoich opiekunów, realizują przydzielone im zadania, regularnie współpracując z członkami Stowarzyszenia "Więź". W skrócie - nauka, zabawa i integracja w jednym.

Uroczyste podsumowanie tej inicjatywy planowane jest na środę 25 maja, kiedy to przed gmachem paczkowskiego Urzędu Miejskiego uczestnicy "Europa łączy ludzi" zaprezentują efekty swojej wielotygodniowej pracy. Poprzez taniec, piosenki i przedstawienie teatralne gimnazjaliści zaprezentują kulturę, tradycje oraz zabytki Anglii i Francji. Nie zabraknie też degustacji dań brytyjskiej i francuskiej kuchni. Warto dodać, że w razie niepogody impreza zostanie przeniesiona na na czwartek 25 maja.   

Otwórz