Kolejne wielkogabarytowe sprzątanie Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne wielkogabarytowe sprzątanie Paczkowa

Na początku czerwca wszyscy mieszkańcy Gminy Paczków będą mieć kolejną okazję, by bez problemu i, co ważne, za darmo pozbyć się odpadów wielkogabarytowych.

Masz w domu starą kanapę, tapczan czy szafę i chciałbyś się ich pozbyć? Zalega ci w mieszkaniu nieużywana pralka lub inny sprzęt? Nie wiesz co zrobić ze zniszczonym dywanem, który od lat niszczeje w piwnicy?
Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Sp. z o.o. w Paczkowie oraz Urząd Miejski w Paczkowie po raz kolejny wspólnie wychodzą na przeciw tego typu problemom, organizując następną edycję akcji - "Wielkie porządki w Gminie Paczków". Bezpłatne zbiórki odpadów wielkogabarytowych odbywają się w naszej gminie regularnie od trzech lat dwa razy w roku - wiosną i jesienią. W tym roku to pierwsza tego typu akcja - kolejnej możemy spodziewać we wrześniu lub październiku. 

Od 2 do 4 czerwca 2011 roku mieszkańcy naszej gminy, którzy mają podpisaną umowę o wywóz odpadów, mogą nieodpłatnie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Wystarczy wystawić tego typu odpady (stare meble, wykładziny, dywany, pralki, wirówki, inny złom itp.) przy pojemnikach obsługiwanych przez ZUKiM Paczków. Wystawione w ten sposób odpady zostaną wywiezione na składowisko w Ujeźdźcu.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych będzie odbywał się w dniach od 2 do 4 czerwca, ale mieszkańcy będą zobowiązani do zorganizowania "wystawek" według poniższego harmonogramu :

  • 2 czerwca (czwartek) - tereny wiejskie gminy Paczków (Gościce, Kamienica, Lisie Kąty, Unikowice, Ujeździec, Kozielno, Dziewiętlice, Trzeboszowice, Frydrychów, Ścibórz, Wilamowa, Stary Paczków)
  • 3 czerwca (piątek) - teren miasta Paczków

Możliwość nieodpłatnego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych mają także podmioty gospodarcze z terenu naszej gminy, które mają zawartą umowę z ZUKiM Paczków. W ich wypadku odpady należy dostarczyć własnym transportem na składowisko w Ujeźdźcu, gdzie zostaną one przyjęte bez pobrania opłat.

Posprzątajmy nasze najbliższe otoczenie - domy, mieszkania, podwórka, strychy i piwnice. Zalegające "graty" piętrzą się wokół nas na potęgę, a wspólna akcja porządkowa ZUKiM Paczków i UM Paczków jest znakomitą okazją, by nieco uprzątnąć to, co nam niepotrzebne, dlatego zachęcamy do czynnego udziału w "Wielkich porządkach w Gminie Paczków". Pamiętajmy, że wizerunek naszego zabytkowego miasta i pobliskich wiosek zależy od nas wszystkich!

UWAGA! Akcja nie dotyczy odpadów komunalnych oraz odpadów niebezpiecznych, gruzu, ziemi itp.!
Dodatkowe informacje: Urząd Miejski w Paczkowie - tel. 077 431 6791 wew. 113 lub ZUKiM Paczków - tel. 077 431 6411 (p. Witold Popiel).  

Otwórz