Zbieraj nakrętki i ratuj życie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbieraj nakrętki i ratuj życie!

Przypominamy o trwającej akcji "Nakrętka", która polega na zbieraniu... plastikowych nakrętek. Specjalne przygotowane przez Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica pojemniki na nakrętki są dostępne w kilku miejscach na terenie Paczkowa i okolic. Jeden z nich czeka na Państwa także w paczkowskim Urzędzie Miejskim.

Akcja "Nakrętka" to charytatywna inicjatywa wrocławskiej Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", która polega na zbieraniu wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek. Chodzi np. o plastikowe nakrętki butelek i opakowań po artykułach spożywczych (napojach, kawie, mleku, jogurtach itp.) czy artykułach chemicznych (środki czyszczące, kosmetyki itp.). Zgromadzone w ten sposób nakrętki są sprzedawane (1 kg = 1 zł), a zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

W tym celu KREWmaNIACY rozstawili na terenie gminy Paczków i Złoty Stok specjalne pojemniki, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Wspomniane punkty zbiórki zorganizowano w sklepach, szkołach i przedszkolach - szczegółowa, na bieżąco aktualizowana lista miejsc, w których można składać zebrane nakrętki znajduje się tutaj.

Do inicjatywy KREWmaNIAKÓW przyłączył się także Urząd Miejski w Paczkowie, w którym również udostępniony jest specjalny pojemnik na "dobroczynne" plastikowe nakrętki. Znajdziecie go Państwo na I piętrze ratusza, tuż przy wejściu do Kancelarii Głównej.
Zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek, które po zużyciu butelki wydają się całkowicie nieprzydatne, a w rzeczywistości mogą uratować zdrowie i życie wielu chorych dzieci. Warto zatem pozytywnie się "nakręcić" i rozpocząć pomaganie!

Więcej informacji o Akcji "Nakrętka" znaleźć można na stronie internetowej www.naratunek.org.

Koordynator akcji z ramienia Stowarzyszenia KREWmaNIACY: Agata Wilgos - kom. 796 869 656.

 

Otwórz