Zapraszamy na Festyn Majowy!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zapraszamy na Festyn Majowy!

Przed nami długi majowy weekend, podczas którego paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji zorganizuje "Festyn Majowy". Warto już teraz sprawdzić szczegóły tej propozycji, bo zapowiada się ona wyjątkowo interesująco.

Impreza odbędzie się w poniedziałek 2 maja na placu przy siedzibie Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). Początek zabawy planowany jest na godz. 16.00. W pierwszej części odbędzie się show dla dzieci pod tytułem "Mamo, tato baw się ze mną". Widowisko zaprezentuje The Clown Circus Show RUPHERT & RICO, czyli para znanych i lubianych w całej Polsce klaunów, którzy już kilkakrotnie zabawiali w Paczkowie naszych najmłodszych. Podczas majowego spektaklu Rupherta i Rico z pewnością nie zabraknie stałych elementów ich występów - wesołych piosenek, tańców, zabaw, śmiesznych dialogów, gagów cyrkowych, malowania twarzy, konkursów oraz deszczu baniek mydlanych i konfetti. Dzieci będą też mogły pobawić się w zamku do skakania lub na zjeżdżalni.

Druga odsłona "Festynu Majowego" rozpocznie się o godz. 18:00 - wówczas paczkowską publiczność zabierze w muzyczną podróż do Afryki grupa Ethno Drums. Ten muzyczno-taneczny zespół zaprezentuje muzykę opartą na tradycyjnych afrykańskich rytmach, której towarzyszy afrykański taniec. Instrumentarium grupy to przede wszystkim bębny dun dun i djembe. Barwne, egzotyczne stroje są ciekawym dodatkiem do żywiołowego tańca, bez którego muzyka etniczna nie miałaby odpowiedniego przekazu. W repertuarze Ethno Drums znajdują się tradycyjne rytmy i tańce Afryki Zachodniej (Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal), a także własne kompozycje. Na czele zespołu stoi znany już w Paczkowie Janusz Czarnecki, który w naszym mieście naucza gry na bębnach z Czarnego Lądu.

Trzecią część imprezy stanowić będzie koncert opolskiego zespołu BONGOSTAN - początek występu o godz. 19:00. Kapela, której początki sięgają 2009 roku, specjalizuje się w muzyce reggae. Grupa powstała z inicjatywy Pawła Kindera oraz Daniela Bugla, a dziś jej skład liczy już osiem osób. BONGOSTAN systematycznie się rozwija, stając się coraz bardziej znaną marką na polskim rynku muzyki reggae. W tym roku zespół wywalczył na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu możliwość występu na Piastonaliach 2011. Kapela ma już za sobą pierwszy koncert w Radiu Opole, a obecnie kończy pracę nad debiutanckim krążkiem. Szczegółowych informacji o zespole BONGOSTAN zasięgnąć można na stronie internetowej www.myspace.com/bongostan.

"Festyn Majowy" połączony będzie z obchodami pierwszych urodzin Restauracji "Jagienka". W programie tego "jubileuszu" znajdą się m.in. konkursy z nagrodami, grillowy poczęstunek, beczka piwa, słodycze dla najmłodszych, a od godz. 20:00 zabawa taneczna z wodzirejem. 

2 maja warto pojawić się na placu przy paczkowskim OKiR - atrakcji z pewnością nie zabraknie! Pozostaje tylko trzymać mocno kciuki za pogodę. Jeśli ta dopisze, "Festyn Majowy" powinien wypalić znakomicie. Zapraszamy! 

fot. www.ck.krynica.pl, www.ethnica-art.pl, www.myspace.com/bongostan

Otwórz