Mali paczkowianie kontra rówieśnicy z Czech

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mali paczkowianie kontra rówieśnicy z Czech

Pod koniec marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie zorganizowała Polsko-Czeską Olimpiadę Sportową. Impreza odbyła się w hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji.

W tej międzynarodowej imprezie sportowej wzięli udział uczniowie dwóch paczkowskich szkół - PSP nr 2 oraz PSP nr 3 - oraz podopieczni zaprzyjaźnionej Zakladni Škola z czeskiego Javornika. Na program zawodów złożyły się gry i zabawy z zestawu "Mały Olimpijczyk", gra w dwa ognie oraz uproszczona wersja rozgrywek piłki nożnej.

Zawody stały na wysokim poziomie. Dzieci bardzo przeżywały udział w poszczególnych konkurencjach, ale wszystkie drużyny radziły sobie znakomicie. Rywalizacja sportowa przeplatała się z dobrą zabawą, a cała impreza upłynęła w przyjacielskiej sportowej atmosferze. W wyniku prowadzonej punktacji najlepsza okazała się drużyna gospodarzy zawodów - "Trójka" zdobyła w sumie 26 punktów i zajęła 1. miejsce. Drugie miejsce z dorobkiem 18 punktów zajęła paczkowska "Dwójka", a podium uzupełnili goście z Czech, czyli uczniowie ZS Javornik, którzy zgromadzili w sumie 16 punktów.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na poczęstunek dla wszystkich uczestników. Drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy i puchary, a każdy z zawodników indywidualny medal. Impreza, którą wspólnymi siłami przygotowali Dyrektor GCSiR Radosław Napieracz oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej PSP nr 3 (Krystyna Gaweł, Dorota Osuchowska, Beata Sito) będzie organizowana corocznie i ma szansę stać się stałym elementem współpracy "Trójki" z placówką oświatową w czeskim Javorniku.   

Otwórz