O ekologii z Jasiem i Małgosią

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności O ekologii z Jasiem i Małgosią

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza najmłodszych miłośników teatru na spektakl pt. "Jaś i Małgosia".

Przedstawienie zaprezentuje Studio Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Ta doświadczona grupa teatralna od wielu lat zajmuje się tworzeniem i wystawianiem spektakli czy programów edukacyjnych dla dzieci. Inspirację do tworzenia scenariuszy swoich opowieści ART-RE czerpie z najpopularniejszych utworów literatury dziecięcej - nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. W ich repertuarze znajdują się dzieła takich twórców jak: Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Kornel Makuszyński, Alan Alexander Milne, Janina Porazińska czy Gustaw Morcinek. Ich przedstawienia obejmują zarówno utwory z kanonu lektur szkolnych, jak i spoza niego - legendy, opowiadania, bajki i baśnie.

W marcu ART-RE zaprezentował w Paczkowie spektakl pt. "Zaczarowany Młynek - dlaczego woda w Bałtyku jest słona?". Tym razem krakowska grupa przyjedzie do naszego miasta z inscenizacją znanej na całym świecie bajki "Jaś i Małgosia". Przedstawienie zaadaptowane jest na "ekologiczną nutę". Główni bohaterowie - Jaś i Małgosia - spacerując po lesie mają okazję przekonać się jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las. Dzięki sprytowi udaje się im umknąć złej czarownicy. Wracając do domu sprzątają razem z widzami zaśmiecony las. Melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja - oto najistotniejsze walory interpretacji tej baśni w wykonaniu Teatru ART-RE.

Już teraz OKiR zachęca do udziału w tym ciekawie zapowiadającym się przedsięwzięciu teatralnym. Spektakl zostanie zaprezentowany w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 11.30 w Kinie "Kopernik" w Paczkowie (ul. Piastowska 3). Cena biletu 3 zł.  

Otwórz