Piotr Szwec znów zagra w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Piotr Szwec znów zagra w Paczkowie

W piątek 15 kwietnia w paczkowskiej Restauracji "Jagienka" szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników jazzu. W swoim rodzinnym mieście wystąpi znów Piotr Szwec, współzałożyciel zespołu "Freeway Quintet" z Wrocławia. Tym razem utalentowany saksofonista z Paczkowa rodem zaprezentuje się w ramach swojego nowego projektu muzycznego - "Piotr Szwec Trio".

Przypomnijmy, że Piotr Szwec jest studentem na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w Zakładzie Jazzu w klasie saksofonu Janusza Brycha. Kilka lat temu, wspólnie z czterema innymi przedstawicielami młodego wrocławskiego środowiska muzycznego, założył zespół "Freeway Quintet", z którym uczestniczył w wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Z grupą tą zdobył m.in. Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kołobrzegu oraz Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla Najzdolniejszego Twórcy Jazzowego na Festiwalu FAMA 2009 w Świnoujściu.

Piotr ma na swoim koncie również sporo sukcesów indywidualnych. Do najważniejszych z nich należą: I nagroda za indywidualność jazzową na 46. Festiwalu Jazz Nad Odrą oraz wyróżnienie na Jazz Juniors 2010 w Krakowie. 24-letni paczkowianin ma już za sobą pierwszy występ przed paczkowską publiką. 15 września 2010 roku Piotr i jego koledzy z "Freeway Quintet" dali koncert w Muzeum Gazownictwa podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa - więcej o tym występie pisaliśmy już na łamach naszego serwisu internetowego.

Po kilku miesiącach utalentowany jazzman z Paczkowa wraca do rodzinnego miasta, by dać kolejny koncert.  Piotr pojawi się z zespołem w nieco okrojonym składzie personalnym - towarzyszyć mu będą Dominik Mąkosa (piano) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Projekt "Piotr Szwec Trio" zaprezentuje się podczas kolejnego muzycznego wieczoru w Restauracji "Jagienka". Kameralny występ odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godz. 20:00. Wstęp 5 zł. Trzeba pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto szybko podjąć decyzję i telefonicznie zarezerwować sobie miejsce podczas tego muzycznego wieczoru. Rezerwacje pod numerem tel. 669 046 019. W imieniu organizatorów - Restauracji "Jagienka" oraz Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie - serdecznie zachęcamy do udziału w koncercie.

O systematycznie rozwijającej się karierze muzycznej Piotra Szweca poczytać można na www.myspace.com/piotrszwec.


 

Otwórz