Światowy Dzień Poezji również w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Światowy Dzień Poezji również w Paczkowie

Wkrótce 21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również  Światowy Dzień Poezji. W Paczkowie tego dnia odbędzie szczególny wieczorek poetycki, którym Ośrodek Kultury i Rekreacji chciałby nawiązać do tej ważnej dla miłośników poezji daty.

Ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji obchodzony jest głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. W tym roku "święto poetów" będzie obchodzone również w naszym mieście. OKiR zaprasza na poetyckie spotkanie z Bardem Krakowskich Poetów - Jackiem Lubartem-Krzysicą z Krakowa (na zdjęciu). Podczas wieczorku zaplanowana jest także promocja tomików Nyskiej Grupy Literackiej - zbioru wierszy "Poetycka Dekada" oraz tomiku pt. "Świąteczne Przesłanie Konfraterni Poetów". Na spotkaniu nie zabraknie samych twórców, którzy są zrzeszeni w szeregach NGL. Organizatorzy przewidują również prezentację wierszy i poezji śpiewanej w wykonaniu młodzieży ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków ALTERNA.

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Poezji odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godz.17.00 w Restauracji "Jagienka" w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Już dziś zachęcamy wszystkich fanów poezji do udziału w tym artystycznym wieczorze.

fot. www.wbp.opole.pl

Otwórz