Gratka dla małych miłośników teatru

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gratka dla małych miłośników teatru

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza najmłodszych, ale również tych nieco starszych, na spektakl teatralny pt. "Zaczarowany Młynek - dlaczego woda w Bałtyku jest słona?".

Przedstawienie zaprezentuje Studio Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Ta doświadczona grupa teatralna od wielu lat zajmuje się tworzeniem i wystawianiem spektakli czy programów edukacyjnych dla dzieci. Inspirację do tworzenia scenariuszy swoich opowieści ART-RE czerpie z najpopularniejszych utworów literatury dziecięcej - nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. W ich repertuarze znajdują się dzieła takich twórców jak: Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Kornel Makuszyński, Alan Alexander Milne, Janina Porazińska czy Gustaw Morcinek. Ich przedstawienia obejmują zarówno utwory z kanonu lektur szkolnych, jak i spoza niego - legendy, opowiadania, bajki i baśnie.

Do Paczkowa ART-RE przyjeżdża ze spektaklem zatytułowanym "Zaczarowany Młynek - dlaczego woda w Bałtyku jest słona?". Ta pouczająca historia dwóch braci - Rocha i Wita - oparta jest na motywach baśni estońskiej. Pewnego dnia ubogi rybak dostaje od tajemniczego przybysza młynek. Okazuje się, że prezent  nie jest zwyczajny… Historia uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość , skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.

Ten barwny i, co ważne, interaktywny spektakl (dzieci będą miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami, a tym samym współtworzenia przedstawienia) z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką z pewnością zachwyci niejednego małego widza. Już teraz OKiR zachęca do udziału w tym ciekawie zapowiadającym się przedsięwzięciu teatralnym.
Przedstawienie odbędzie się w czwartek 17 marca o godz. 10.30 w Kinie "Kopernik" w Paczkowie (ul. Piastowska). Cena biletu 3 zł. 

Otwórz