Wyborów Sołeckich ciąg dalszy - w pięciu wsiach bez zmian

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wyborów Sołeckich ciąg dalszy - w pięciu wsiach bez zmian

Kolejne pięć wsi z terenu gminy Paczków doczekało się "nowych" sołtysów. Cudzysłów nie jest tu jednak żadnym przypadkiem, bo w Kamienicy, Ujeźdźcu, Ściborzu, Frydrychowie i Trzeboszowicach funkcję gospodarzy miejscowości pełnić będą nadal te same osoby.

Wybory sołeckie w Kamienicy odbyły się w piątek 25 lutego. Ich wynik nie był trudny do przewidzenia, bo piastujący do tej pory funkcję sołtysa Adam Czadankiewicz sprawnie wypełnia te obowiązki nieprzerwanie od 2003 roku. Zgodnie z prognozami, mieszkańcy Kamienicy pozytywnie ocenili dotychczasową działalność pana Adama i powierzyli mu sołeckie stanowisko na kolejną czteroletnią kadencję.

Tydzień później wybory odbywały się w Ujeźdźcu i tam również nie było niespodzianki. Wieloletni sołtys wsi - Piotr Biernat - cieszy się zaufaniem mieszkańców, dlatego bez żadnych problemów wywalczył reelekcję. W sobotę 5 marca zebrania wiejskie odbyły się w trzech sąsiadujących ze sobą wioskach - Trzeboszowicach, Ściborzu i Frydrychowie. W pierwszych dwóch miejscowościach wybory przebiegły po myśli dotychczasowych sołtysek - Helena Majka została wybrana na swoją drugą sołecką kadencję w Trzeboszowicach, a Urszula Bednarz-Borys ponownie została gospodarzem Ściborza. W obu wsiach nie zgłosił ani jeden kontrkandydat. 

Tymczasem do rywalizacji o stanowisko "szefa" Frydrychowa przystąpiło dwóch kandydatów - dotychczasowy sołtys Kazimierz Podgórski oraz Andrzej Fal. Przypomnijmy, że pan Podgórski piastuje tę funkcję od czerwca 2009 roku, czyli od czasu utworzenia we Frydrychowie samodzielnego sołectwa (wcześniej osada była przysiółkiem Ściborza). Tym samym pan Kazimierz na stałe wpisał się w historię Gminy Paczków, zostając pierwszym sołtysem tej wioski. Wygląda na to, że z jego pracy na rzecz sołectwa większość mieszkańców jest zadowolona, bo również w tegorocznych wyborach Kazimierz Podgórski nie dał większych szans kontrkandydatowi i został ponownie mianowany sołtysem.

Tegoroczne wybory sołeckie powoli dobiegają końca. Przed nami zebrania wyborcze w trzech ostatnich wsiach - w piątek 11 marca o godz. 17:00 nowego sołtysa wybiorą mieszkańcy Gościc, a dzień później (w sobotę 12 marca) zebrania zostaną zorganizowane w Starym Paczkowie (godz. 12:00) i w Unikowicach (godz. 14:00).

Otwórz