Paczków sprzedaje strażackie legendy PRL

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków sprzedaje strażackie legendy PRL

Gmina Paczków wystawia na sprzedaż dwa czerwone wozy strażackie marki Żuk, które przez ostatnie lata służyły w dwóch gminnych jednostkach OSP.

To nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników polskiej motoryzacji. Oba Żuki mają grubo ponad 30 lat, ale są w bardzo dobrym stanie technicznym. Do niedawna były na bieżąco użytkowane przez naszych ochotników z Wilamowej i Starego Paczkowa. W zeszłym roku jednostki te zostały wyposażone w nowe wozy, dlatego wysłużone Żuki mogą odejść teraz na zasłużoną strażacką emeryturę. Gmina Paczków szuka nowych właścicieli, którzy "zaopiekują się" tymi legendami przemysłu motoryzacyjnego z czasów PRL.

Pierwszym z wystawionych na sprzedaż samochodów jest ŻUK A15, służący w OSP Wilamowa (zdjęcia 1, 2, 3). Auto pochodzi z 1976 roku. Napędza go benzynowy silnik o pojemności 2120 cm3 i mocy 70 KM. Wóz ma wyjątkowo niewielki przebieg - przez prawie 35 lat eksploatacji przejechał dokładnie 9 129 km. Dopuszczalna ładowność pojazdu sięga 800 kg, a na jego pokładzie znajdują się miejsca siedzące dla 6 osób.  Auto jest wyposażone w oryginalne światła sygnalizacyjne, a na jego dachu znajduje się instalacja niezbędna do przewożenia strażackiej drabiny. Żuk jest w pełni sprawny i przygotowany do jazdy. Cena wywoławcza wynosi 1500 zł brutto. Szczegółowych informacji udziela Prezes OSP Wilamowa Andrzej Rokosz (tel. 662 970 920), z którym można również umówić się na oględziny wozu.

Drugi ŻUK to także model A15 (zdjęcia 4, 5, 6) z identyczną jednostką napędową, ale wyprodukowany rok wcześniej - w 1975 roku. Egzemplarz ten był eksploatowany przez strażaków ze Starego Paczkowa, a na jego liczniku przebiegu widnieje aktualnie suma 22 144 km. Samochód, podobnie jak "kolega" z Wilamowej, dysponuje nadwoziem mieszczącym 6 osób lub 800 kg ładunku, zaopatrzonym w "koguty". Stan utrzymania oraz stopień dbałości technicznej również ocenia się na wysokim poziomie - auto w każdej chwili jest gotowe do drogi. Cena wywoławcza wynosi 1200 zł brutto. Kontakt w sprawie tego pojazdu można nawiązać z Prezesem OSP Stary Paczków Piotrem Zającem (tel. 512 380 873). 

Pisemne oferty kupna należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem "oferta kupna samochodu strażackiego" w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Paczkowie (ul. Rynek, I piętro) do dnia 18 marca 2011 r. do godz. 10:00. Otwarcie ofert i ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia o godz. 11:00.

Otwórz