Stare Dobre Małżeństwo znów w Paczkowie!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Stare Dobre Małżeństwo znów w Paczkowie!

Wszystko wskazuje na to, że w Paczkowie szykuje się kolejne ciekawe wydarzenie artystyczne z najwyższej krajowej półki. Jakie? Do naszego miasta znów zawita jeden z najpopularniejszych polskich zespołów poruszających się w obszarze poezji śpiewanej - Stare Dobre Małżeństwo. 

SDM jest prawdziwą żywą legendą tego gatunku. Koncert będzie z pewnością gratką dla wszystkich melomanów, którzy w muzyce szukają wytchnienia, ciepłej zadumy i głębokich, wartościowych tekstów. Fanom poezji śpiewanej tego zespołu przedstawiać nie trzeba, a tych, którzy jeszcze nie znają jego twórczości, warto namówić do zapoznania się z nią. Okazja ku temu nadarzy się w Paczkowie już na początku kwietnia - informacja o występie została już opublikowana na łamach oficjalnej strony internetowej zespołu www.smd.art.pl.

Stare  Dobre Małżeństwo zadebiutowało podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1984 roku. Początkowo zespół był duetem, który tworzyli Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz. Z czasem do wspomnianej dwójki dołączali kolejni utalentowani muzycy, m.in. Aleksandra Kiełb, Marek Czerniawski, Wojciech Czemplik czy Roman Ziobro. Po przejściu wielu personalnych roszad, zespół tworzy dziś męskie grono w składzie: Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara, harmonijka ustna), Wojciech Czemplik (skrzypce, mandolina), Ryszard Żarowski (gitary), Andrzej Stagraczyński (gitara basowa), Dariusz Czarny (gitary) oraz Przemysław Chołody (harmonijka ustna). 

SDM ma na swoim koncie 22 albumy. Pierwsza płyta - "Dla wszystkich starczy miejsca" - ukazała się w 1990 roku. Formacja słynie z muzycznych interpretacji m.in. poezji Edwarda Stachury, Bolesława Leśmiana czy Adama Ziemianina. Ambitne teksty oraz subtelna, nieco melancholijna muzyka, w połączeniu z łagodnym wokalem Myszkowskiego i znakomitą grą zespołu tworzą niezapomniany nastrój i gwarantują wspaniałe wrażenia muzyczne.

To już kolejna wizyta Starego Dobrego Małżeństwa w naszym mieście. Paczkowianie doskonale znają "Myszkowskiego i spółkę" - grupa koncertowała w Paczkowie już co najmniej trzy razy. Ostatni koncert miał miejsce jesienią 2006 roku, kiedy to, w wypełnionej po brzegi auli Liceum Ogólnokształcącego, SDM promował płytę "Tabletki ze słów". Po prawie pięciu latach zespół wraca do "Polskiego Carcassonne". Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać pięknych poetyckich ballad i zasmakować prawdziwego turystycznego bluesa, już teraz zapraszamy do udziału w tej znakomicie zapowiadającej się muzycznej uczcie. Warto, bo, jak mawia Adam Ziemianin, "Stare Dobre Małżeństwo jest jak dobre wino. Im starsze - tym lepsze. Im dojrzalsze - tym mocniej uderza do głowy". 

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 19:00 w paczkowskim Kinie "Kopernik" (ul. Piastowska 3). Wstęp 40 zł. Bilety do nabycia w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27, tel. 77 431 6232). Warto pośpieszyć się z decyzją - chętnych będzie z pewnością sporo, a ilość miejsc jest ograniczona.

Otwórz