Nowy dach przy ulicy Kościuszki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowy dach przy ulicy Kościuszki

Na początku stycznia zakończył się gruntowny remont pokrycia dachowego jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Kościuszki. Jego lokatorzy doczekali się zupełnie nowego dachu, który zastąpił swojego mocno sfatygowanego poprzednika.

Przypomnijmy, że do niedawna budynek przy ulicy Kościuszki 4 był przez wiele lat własnością Kółka Rolniczego. W styczniu 2009 roku Gmina Paczków przejęła tę mocno zaniedbaną nieruchomość, w której istnieje siedem mieszkań. W najgorszym stanie był zdecydowanie dach, który wymagał pilnej modernizacji.

Władze samorządowe zleciły przygotowanie niezbędnej dokumentacji i w listopadzie zeszłego roku ruszył remont, w ramach którego wymieniono pokrycie dachowe, wykonano obróbki blacharskie, zamontowano nowe orynnowania, przemurowano kominy, a zniszczone elementy więźby dachowej zastąpiono nowymi. Niektóre krokwie wymagały całkowitej wymiany, a elementy, które jeszcze nadawały się do użytku, zostały zaimpregnowane grzybobójczymi preparatami i zabezpieczone środkami chroniącymi przed owadami. W ramach modernizacji wykonano też ławy kominiarskie oraz wymieniono włazy dachowe. Inwestycja objęta jest trzyletnią gwarancją wykonawcy.

Podczas remontu wykorzystano materiał ceramiczny z firmy "Jopek", która rozlicza swój podatek od nieruchomości w formie proporcjonalnych ilości dachówek i cegieł, przekazywanych Gminie Paczków. Całkowity koszt inwestycji przy ulicy Kościuszki przekroczył 74 tys. zł, a wartość wykorzystanej ceramiki wyniosła ponad 40 tys. zł. Jak łatwo policzyć, inwestycja pochłonęła z gminnego budżetu niecałe 115 tys. zł.

Otwórz