Zapraszamy na biesiadę po śląsku!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zapraszamy na biesiadę po śląsku!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie szykuje prawdziwy rarytas dla miłośników śląskiej gwary, tradycji i kultury...

Mowa o "Biesiadzie Śląskiej", czyli programie artystycznym popularnego na Górnym Śląsku zespołu "Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio". Grupa rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku współpracą z Telewizją Katowice. Założyciel i lider zespołu - Mirosław Szołtysek - prowadzi Śląski Koncert Życzeń w TVP3 Katowice, jest autorem tekstów i twórcą programu pt. "Zabawa u Szołtyska", którego premiera odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy komplecie publiczności.

Występy jego zespołu przeplatane są śląskimi dowcipami i krótkimi gawędami - oczywiście w śląskiej gwarze. Do tej pory Szołtysek wydał dwie płyty solowe i aż siedem zespołowych albumów z muzyką o śląsko-biesiadnym charakterze. Grupa "Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio" ma na swoim koncie sporo wyróżnień w radiowych plebiscytach słuchaczy, a jego utwory regularnie goszczą m.in. na antenie Radia Opole, Radia Katowice, Radia Piekary, Radia FAN w Knurowie czy Radia Vanessa w Raciborzu.

"Biesiada Śląska" odbędzie się w Paczkowie już w sobotę 5 marca o godz. 17:00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). Oprócz występu zespołu "Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio" przewidziany jest także smaczny poczęstunek, który przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy. Wstęp 20 zł. Bilety do nabycia bezpośrednio w biurze OKiR Paczków. Ilość miejsc ograniczona. 

Więcej o zespole "Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio" można dowiedzieć się na stronie internetowej www.szoltysek.com.

fot. www.szoltysek.com

Otwórz